O velikonočním víkendu se, po dvouleté odmlce, opět konal mezinárodní turnaj Prague Handball Cup. Starší žáci hráli základní skupinu v, pro nás nejvzdálenější, multifunkční hale Řepy. Právě multifunkčnost haly, a s tím spojené velké množství čar na zemi, se v průběhu základní skupiny projevila velkým množstvím přešlapů, které trápily všechny zde hrající týmy. Nicméně všechny týmy měly stejné podmínky, takže si nikdo nemohl stěžovat.

Naše páteční část základní skupiny měla mezinárodní charakter. Utkali jsme se s francouzským, maďarským a slovenským týmem. Mezi kluky vládla super nálada a všichni se těšili, jak si zahrají.

Jako první soupeř nás čekal francouzský tým HC Colmar. Do zápasu kluci nastoupili s nadšením a zápas zahájili dvěma rychlými góly. Francouzi v zápětí vyrovnali a celý první poločas byl zcela vyrovnaný, kdy si ani jeden tým nevytvořil náskok. O poločase byl stav 8:9 ve prospěch týmu Colmar HC. Všichni jsme se těšili na druhý poločas a na pěknou házenou. To se klukům dařilo ještě do stavu 11:10. Poté ale přišla ledová sprcha ve formě francouzské série 6 gólů, na kterou jsme již nedokázali nijak zareagovat. Na vině byla nepřesná střelba a slabá obrana z naší strany. Na úplném konci se podařilo pouze zkorigovat výsledek na konečných 12:16.

Druhým zápasem byl duel se slovenským ŠK Zemplín Trebišov. Přes očividnou převahu soupeře se opět první poločas klukům dařilo a “do šaten” jsme odcházeli s hratelným výsledkem 11:12. Druhá polovina bohužel nabídla stejný herní obrázek, jako předchozí zápas a naši neudrželi krok se soupeřem a to zejména opět v obraně. O stejném průběhu hovoří i takřka totožný výsledek s prohrou o 4 branky 16:20.

Na poslední, páteční zápas s maďarským týmem Kézi UP jsme si museli počkat další cca 3 h. Tento zápas, podle předchozích výsledků soupeře, mohl být vyrovnaným. Kluci, i po tak dlouhém čekání, do zápasu doslova nalétli jako raketa a do 5. minuty si vytvořili krásný náskok 3 branek. Tento stav udrželi až do 13. minutý kde se maďarským hráčům podařilo náš náskok eliminovat a tak poločas skončil vyrovnaným výsledkem 10:10. Všichni kluci i úvalský kotel na tribuně se těšili na krásný boj o vítězství a hlavně na první body do tabulky. Druhá půle ukázala, že naše raketa ze začátku zápasu byl spíše raketoplán Challenger. Únava z celého dne poznamenala naši obranu, kde jsme úplně vybouchli a soupeř naší obranou procházel jako nahřátý nůž máslem. Proto jsme druhý poločas prohráli drtivým rozdílem 5:15 a skončili jsme na skóre 15:25.

Tím jsme v prvním dni na body nedosáhli a přes bojovnost a vůli jsme jeli domů s nulou. Dodatečnou nepříjemností bylo zranění Dana Hořčičáka, kterého na závěr zápasu chytla silná křeč do lýtka a nebylo jasné, zda druhý den nastoupí.

V sobotu nám zbývalo dohrát základní skupinu se soupeři z Česka.

První se nám do cesty postavili borci z HBC Strakonice 1921. Tento tým měl ze soboty taktéž 3 prohry i když z výsledků bylo vidět, že to byly prohry velice těsné a to i se soupeři z Francie a Maďarska. Proto jsme očekávali tuhou bitvu o získání prvních bodů. K velké radosti byl opak pravdou. Kluci se ujali vedení ihned od začátku zápasu a soupeři nedovolili jim ho sebrat. I přes několik chyb v obraně a hlavně přes časté neproměňování gólových šancí, tým uhrál skvělý výsledek 15:7. Tím se tým navnadil na poslední zápas základní skupiny. Kaňkou na zápase byla přímá červená karta pro našeho hráče Marka Bádala za těžký faul na protihráče při jeho sólovém útoku na naši bránu.

I druhý sobotní zápas se nesl ve znamení kvalitního výkonu z naší strany. Soupeřem byl moravský celek TJ Sokol Juliánov. Spolu s námi měli stejný počet bodů v tabulce a tak to byl přímý souboj o 4. místo v tabulce a získání lehčího soupeře v prvním kole Play-off B. Celý tým bojoval na 100% a vedení se celý zapas přelévalo z jedné strany na druhou. K ohromné smůle jsme ale o 4. místo přišli v poslední vteřině zápasu gólem z devítimetrového hodu. Zápas byl velice pěkný a snad mimo pár zahozených gólových šancí, nebylo naší hře co vytknout. S výsledkem 15:16 jsme tedy skončili na 5. místě v tabulce a očekávali svého soupeře na vstupu do play-off.

Úvodní, nedělní zápas jsme hráli se Sportcentrem Haná, které jsme již potkali v Žákovské lize. Již od úvodního hvizdu vyvinul soupeř tlak, na který náš tým nedokázal po celou hrací dobu odpovědět. Výkonu našich nebylo zásadně co vytknout, ale soupeř byl nad jejich síly. Proto jsme si odvezli porážku 14:25 a s letošním ročníkem PHC jsme se rozloučili.

Celkově lze konstatovat, že kluci dokázali ve většině zápasů statně konkurovat většině týmů. Naší slabinou byly až druhé poločasy, kde jsme slibné výsledky z 1. poločasů nedokázali udržet až do konce. Určitě by bylo dobré zlepšit práci obrany a přesnost střelby na branku. Nicméně musíme kluky pochválit za bojovnost a těšíme se na další zápasy.