Co to je?
Program devítihlavé saně je nový projekt Handball Úvaly a SCM Handball Talent Středočeského kraje. Hlavním cílem tohoto projektu je rozšíření povědomí o našem sportu do okolí Úval a vyhledávání talentovaných hráčů a hráček v našem regionu.

Jak to funguje?
Náš klub postupně oslovuje školy a tělovýchovné jednoty v okolí Úval a pomáhá zde s organizací kroužků házené a míčových her pro děti od 7 let. Kroužky pak vedou trenéři a odchovanci našeho klubu, kteří vštěpují základy handballu všem dětem, které mají rády míčové hry.

Kde nás najdete?
Kromě Úval je to Škvorec, Újezd nad Lesy, Klánovice, Šestajovice a Český Brod. Do devítihlavé saně nám zbývají tři volná místa, která chceme zaplnit v příštím školním roce (možná nám poradíte, kde by mohl kroužek miniházené vzniknout).

Co dál?
Kluci a holky mohou z kroužku postoupit do klasických házenkářských oddílů. Handball Úvaly je pro kluky jasnou volbou, děvčata pak mají možnost výběru z několika klubů v Praze a Středních Čechách. Vše se řeší individuálně s trenéry.

První turnaj „Devítihlavé saně“ se uskutečnil v sobotu 9.4.2022 v naší sportovní hale.

13 týmů z 5 kroužků zde odehrálo během 3 hodin celkem 36 utkání. Děkujeme všem rodičů za výpomoc a těšíme se na další turnaj.