V neděli 10. dubna jsme se zúčastnili turnaje na domácí palubovce v Úvalech, který kvůli špatnému počasí pořádal Kostelec právě v naší hale. Na turnaji se představily oba naše týmy mladších žáků. Hráči ročníku 2009 se představili proti Kostelci nad Labem a Bělé pod Bezdězem, hráči ročníku 2010 se představili proti Zruči nad Sázavou a Kostelci nad Labem. Pro kluky to bylo poslední představení před mezinárodním turnajem Prague Handball Cup, na který se oba týmy chystají o velikonočních prázdninách.

Kluci z týmu Úvaly A, tedy týmu složenému z hráčů ročníku 2009, měli za úkol se v zápasech zaměřit především na obranu. Na trénincích trénujeme obranný systém 1:2:3, u kterého je zapotřebí maximální nasazení a pohyb. Při zápasech jsme si stanovili, že žádný bránící hráč nesmí být za míčem a kluci tento jednoduchý úkol po celý turnaj poctivě plnili. Stále se ovšem v obraně projevují individuální chyby, které zvýrazní kvalitnější soupeři. Je stále co zdokonalovat. Pochválit bych chtěl kluky za rychlý přechod do útoku a brankáře Dana Lešetického za útočnou fázi hry brankáře, některé trháky byly milimetrově přesné.

Na minulém turnaji nám protihráči obranou procházeli, jak se jim zachtělo. Po 14 dnech poctivého tréninku obrany je nasazení lepší, ale zda to bude stačit ukáže až mezinárodní velikonoční turnaj. Je potřeba si uvědomit, že nasazení s jakým cvičení dělám na tréninku, musí být stejné jako při zápase, jen tak je možné dovednosti z tréninků prodat v náročných utkáních.

Sestava 2009: Lešetický Dan (G), Čížek Petr, Dlouhý Erik, Handl Alex, Höhne Richard, Kopřiva Jakub, Matušinský Matyáš, Novotný Vojtěch, Šotola Martin, Tříska Lukáš, Učeň Lukáš, Vašek Matyáš

Tým Úvaly B, složený z mladších kluků ročníku 2010, si za výkony na turnaji zaslouží také pochvalu. V prvním utkání proti Zruči nad Sázavou si kluci poradili s osobní obranou soupeře i se hrou v 7 hráčích bez brankáře. V druhém utkání svázaní přítomností České televize dělali kluci základní chyby. Zahozené a ztracené míče střídaly minely v obraně, nervózní vstup do utkání se nepodařilo prolomit a Kostelec nad našimi kluky zvítězil.

Sestava 2010: Bréda Dominik (G), Digolean Nikita (G), Spáčil Jaroslav (G), Baloun Antonín, Deif Jusif, Deif Samer, Kukla Jiří, Mahdal Filip, Mahdal Tobiáš, Mach Jakub, Pácal Ondřej, Vomáčka Jan, Zahurský Matyáš