Na turnaj PHC jsme vyrazili s označením TJ Sokol Úvaly II. Bylo to z důvodu velkého počtu hráčů v kategorii mladších žáků a proto jsme na PHC přihlásili družstva dvě.

Pátek:
Kluci byli plní očekávání a byli velmi namotivovaní. Projevilo se to hned na prvním utkání, které bylo i prvním utkáním dne v hale Hamr ve Štěrboholích. Naším soupeřem byl rumunský tým Academia Junior. Kluci se nezalekli výškové převahy soupeře a naopak velmi překvapili svou rychlostí a bojovností. Naše obrana fungovala také výborně a soupeřovou jedinou zbraní se stala střelba z dálky. Vedli jsme celý zápas velmi vyrovnaný boj, který skončil prohrou 11:12 gólem v poslední minutě.

Po zápase jsme odjeli fandit našim mini žákům do Braníka a pak jsme odjeli do turnajového centra do Galerie Harfa. Pak kluci odjeli domů na oběd a nabrat síly na večerní zápas. Los v tomto dni k nám totiž nebyl moc shovívavý a přidělil nám první a poslední zápas pátečního dne. Večer jsme se tedy sešli tentokrát v hale Kotlářka. Zápas měl začít ve 20:30 ale zpoždění bylo více jak půl hodiny. Kluci již byli velmi unaveni a na herním výkonu to bylo bohužel znát. Se slovenským týmem HKM Šala jsme prohráli 5:17.

Únava po sobotním večerním zápase byla znát

 

Sobota:
V sobotu jsme se nemuseli nikam na zápasy přesunovat a celý den jsme odehráli v hezké hale v Kunraticích. První zápas proběhl s týmem TJ Sokol Velké Meziříčí, který pro nás byl těžkým soupeřem. Zápas skončil 7:14 V přestávce mezi zápasy kluci navázali kontakt s cizojazyčným týmem a zkusili si domluvit se anglicky, ale i jak se říká ,,rukama nohama“ 😊 Druhý zápas proběhl s týmem HBC Olomouc a zde už nás čekala zasloužená výhra 16:11 Po zápase jsme odjeli za zábavou na lazer game. Kluky to velmi bavilo a zahráli si nakonec dvě hry. Třetí zápas nás čekal s TJ Slavoj Děčín. Zde kluci velmi bojovali, ale bohužel to nestačilo a zápas skončil 11:18.

Dle výsledků z těchto pěti zápasů nás v neděli čekal postup z pátého místa do osmifinále skupiny B.

Neděle:
V hale Loko Vršovice nás čekal německý SG MoGoNo Leipzig. Zde jsme odehráli nejdramatičtější zápas celého turnaje. V prvním poločase jsme vyhrávali 10:7 ale druhý poločas se stal dramatickým hlavně díky rozhodčím (no comment – rodiče vědí). Naštěstí spravedlnost zvítězila a vyhráli jsme o gól 18:17 Postoupili jsme tedy dále a naším soupeřem byl slovenský TJ Strojár Malacky. Zde byla opět znát výšková převaha (viz foto 😊). Kluci ale bojovali do poslední chvíle a moc stáli o to pokračovat v turnaji. Bohužel byl soupeř nad naše síly a prohráli jsme 19:12 a tímto pro nás turnaj skončil.

Zasloužený JumpPark po posledním utkání

Celkově jsme byly s výkony kluků velmi spokojeni, protože ukázali bojovného ducha a obrovskou chuť vyhrávat. Za odměnu jsme nakonec jeli do Jump parku v Letňanech, kde kluci i když byli již unavení nabrali poslední síly, celou hodinu skákali a moc si to užili.

Velmi bychom tímto chtěli poděkovat klukům za bojovné výkony, za jejich radost ze hry a hlavně za to, že jsou skvělá parta a navzájem se podporují. Děkujeme též moc rodičům, kteří trávili čas s námi, vozili kluky a neúnavně fandili.

Moc jsme si to všichni užili a na PHC budeme velmi rádi vzpomínat.

Sestava: Deif J., Deif S., Digolean N. (G), Kopka D., Kukla J., Mahdal T., Mach J., Spáčil J. (G), Zahurský M., Zeman Š.

Katka + Silva