Konfrontace s mezinárodními týmy je vždy zajímavá a něčím jiná, i proto se celý tým mladších žáků nemohl mezinárodního turnaje v Praze dočkat. Mladší žáci vzhledem k velkému počtu hráčů rozdělili síly mezi dvě družstva, jedno tvořené hráči ročníku 2009 a jedno hráči ročníku 2010. Ty starší los poslal v rámci bojů v základní skupině do pražských Řep, kde ve zcela nové a moderní sportovní hale sehráli pět zápasů. Následnou hlavní část odehráli v hale Loko Vršovice.

Do haly do Řep jsme v pátek jeli o něco dříve, abychom fandili starším žákům, kteří tam hráli před námi. Do úvodního zápasu proti francouzskému Colmaru jsme vstoupili dobře, soupeře jsme přehráli především kvalitní obranou 1:2:3. Po našem podařeném vstupu do zápasu přišla série několika vyloučení a soupeř dorovnal na 4:4, ale pak sérií pěti gólů v řadě podpořenou vynikajícím výkonem v obraně jsme utkání překlopili na naší stranu. Po závěrečném hvizdu na tabuli svítilo skóre 11:6.

První zápas proti Colmar HC (FRA) jsme vyhráli 11:6

Proti slovenskému týmu Kúpele Bojnice jsme se v počátku utkání tahali o každý gól. Ke konci prvního poločasu jsme však soupeři uskočili na rozdíl 4 branek. Po výborném úvodu druhého poločasu jsme rychle vedli 13:6 a zápas byl tak v 18. minutě v podstatě rozhodnutý.

Večerní zápas proti Jičínu byl velkou bitvou, kde na našich hráčích byla vidět velká únava. První poločas jsme zvládli, hra vypadala více strojově než v předchozích zápasech, rychlost z předchozích zápasů se trochu ztratila, ale přesto hráči podávali velmi zodpovědný a týmový výkon, který vedl ke skóre 6:6 v poločase. Bitva pokračovala i ve druhém poločase, ještě ve 24. minutě jsme srovnávali na 11:11, ale v posledních minutách jsme zahodili několik míčů a soupeř tak zápas překlopil na svojí stranu a zvítězil 16:13.

Druhý den nás čekali tabulkově slabší soupeři. Kuřim bojovala s pozdním večerním zápasem a brzkým ranním, na jejich hráčích byla znát únava, která nám pomohla k hladkému průchodu jejich vytaženou obranou a již o poločase bylo skóre 4:11 v náš prospěch. Po tomto zápase jsme se šli vykoupat do nového moderního bazénu v areálu. Podobně jako s Kuřimí probíhal zápas i s Ostravou, kde jsme mohli prostřídat všechny hráče. Po celou dobu tohoto utkání jsme kontrolovali skóre a výsledek 19:16 potvrdil zasloužené druhé místo v základní skupině a postup do hlavní části turnaje. Po tomto utkání jsme se vydali fandit starším dorostencům na Slavii.

Třetí den nás čekala nadstavba na Loko Vršovice, kde jsme se postupně utkali s rumunskou Academií Junior a Náchodem. Jedině první místo by znamenalo postup do čtvrtfinále. Vstup do utkání s rumuny nám však příliš nevyšel, dobře zajištený střed obrany nestačil, rumuni nám dávali laciné góly z levého a pravého křídla. V sedmé minutě tak vedli 5:3, my jsme přesto zachovali klid a do poločasu zápas otočili na 10:9. V druhém poločase jsme prostřídali a rychle se dostali do vedení 15:10, soupeř ještě zvládl korigovat na 16:14, ale závěr utkání patřil opět nám, když na výsledkové tabuli nakonec svítili skóre 22:16 v náš prospěch.

S Náchodem jsme se tak měli utkat o postup do čtvrtfinále. Tři góly z levého křídla po jednoduché kombinaci a dvě střely z dálky znamenaly skóre 5:0, kluci se soupeře zalekli a úvod utkání nezvládli. K podobným utkáním je potřeba přistupovat s ještě větším nasazením. V druhém poločase se hra trochu vyrovnala, ale nestačilo to na víc, než na výsledek 17:7 pro Náchod. Čtvrtfinále se nám tak rozplynulo a turnaj pro nás skončil. Čas jsme tedy měli na další turnajového aktivity, návštěvu turnajového centra a podporu mladších spoluhráčů při jejich utkání.

Kluci nasbírali v jednotlivých utkáních cenné zkušenosti a reflektovali se s různými způsoby hry. Utkání se všemi zahraničními celky se nám podařilo vyhrát a o poctivém přístupu a nasazení v zápasech hovoří i celkové 9. – 16. místo z 56 účastníků mezinárodního turnaje. Velkou pochvalu kluci zaslouží také za týmové pojetí hry a především první den za velmi aktivně fungující obranu. Turnaj je velkou motivací do dalšího tréninku tak, aby byl příště výsledek ještě lepší.

Porada v poločase utkání s družstvem Kúpele Bojnice (SVK) za stavu 10:6

Základní skupina:
Úvaly – Colmar HC (FRA) 11:6
Kúpele Bojnice (SVK) – Úvaly 10:17
Úvaly – Jičín 13:16
Kuřim – Úvaly 11:15
Úvaly – Ostrava 19:16

Hlavní část:
Úvaly – Academia Junior (ROU) 22:16
Náchod – Úvaly 17:7

Sestava: Lešetický Dan (G), Čížek Petr, Dlouhý Erik, Handl Alex, Höhne Richard, Kopřiva Jakub, Matušinský Matyáš, Novotný Vojtěch, Šotola Martin, Učeň Lukáš, Tříska Lukáš