Minižáci odehráli během velikonočního víkendu svůj první velký turnaj. Jednalo se o největší světový halový turnaj pro mládež – Prague Handball Cup 2022.

Do turnaje jsme vstoupili v pátek prvním zápasem s Velkým Meziříčím. Tento zápas se nám moc nevydařil, kluci se na hřišti spíše hledali a na výkonu to bylo znát. Prohráli jsme 5:23. Před dalším zápasem jsme navštívili turnajové centrum v galerii Harfa. Kluci si zahráli různé hry a zapomněli na první prohru. V druhém zápase nás čekal tým Strakonic. Změnili jsme styl hry, začali hrát osobní obranu, a to se nám vyplatilo. Strakonice jsme porazili 22:10.

V posledním pátečním zápase nás čekal pozdější finalista a stříbrný tým turnaje – tým Sokolnice. Kluci předvedli odhodlaný a skvělý výkon, ale Sokolnici jsme podlehli 7:18.

První zápas v sobotu se nám opět moc nepovedl a Rokycanům jsme podlehli 17:9.

V posledním zápase ve skupině nás čekal Sokol Vršovice a zápas o 4. místo v základní skupině. Vstup do zápasu se nám povedl a rychle jsme si vybudovali pohodlný náskok. Ke konci zápasu jsme ho sice ztratili, ale i tak jsme vyhráli 20:17. V tabulce základní skupiny jsme skončili na 4. místě, postoupili jsme do play-off B a čekali jsme na soupeře na neděli. Díky 4. místu jsme postoupili do čtvrtfinále, kde nás čekal tým Chodova. Kluci předvedli super výkon a po přesvědčivém vítězství 20:8 jsme postoupili do semifinále. Tady nás čekal tým Házená Polanka, který v dramatickém rozstřelu po sedmičkách vyřadil tým Lovosic. Zápas s Polankou byl od začátku velice vyrovnaný a plný emocí, kluci předvedli asi svůj nejlepší turnajový výkon. Po velice dramatické koncovce jsme prohráli 13:16 a do vysněného finále jsme nepostoupili. Kluci se během celého turnaje zlepšovali zápas od zápasu. Porovnání s týmy z celé republiky bylo pro kluky obrovskou zkušeností. Víme, na čem máme pracovat a věřím, že si kluci celý turnaj užili.

Děkuji všem rodičům, kteří nás celý víkend podporovali a vozili na zápasy.

Sestava: Libor Adam, Tobiáš Matušínský, Matyáš Bajtler, Tomáš Bádal, Filip Mahdal, Petr Vinopal, Matěj Slavík, Tomáš Fučík, Marek Seidl, Vojtěch Králík, Jakub Vosátka, Antonín Hájek

trenér: Jiří Slavík