V neděli 27. března jsme po náročném sobotním desetiboji hráli turnaj v Úvalech. Hráči ročníku 2010 s Mladou Boleslaví a Kutnou Horou A. Turnaj jsme hráli bez ukazatele skóre, což vždy umožňuje soustředit se na herní dovednosti a rovnoměrně zapojit všechny hráče.

K prvnímu utkání nastoupili naši starší kluci doplnění o Jirku Kuklu a Filipa Mahdala proti A týmu z Kutné Hory. V první půli jsme lacině odhazovali míče do rukou soupeře a ani v obraně jsme se nevyvarovali chyb, jako kdyby na sebe kluci začali být opatrní. V druhé půli bych chtěl kluky pochválit za okamžitý pohyb dopředu potom, co získali míč. Druhý zápas proti béčku Kutné Hory jsme zvládli o něco lépe, kluci vypichovali míče a rychle přecházeli do útoku. V obranné činnosti přesto chybí větší týmový výkon a snaha pomoct spoluhráči, když se mu nedaří jeho hráče ubránit. Pochvalu za výkon zaslouží oba brankáři Vojta Novotný a Dominik Bréda.

Ročník 2010 na turnaji působil týmovějším dojmem než starší spoluhráči. Kluci drží pospolu na házené i mimo ní a na výkonech je to vidět. Proti Mladé Boleslavi, tedy týmu, který měl ve svém kádru 7 hráčů ročníku 2009, dokázali pěknými kombinacemi soupeře herně přehrát, za což zaslouží velkou pochvalu. Pestrý herní projev si přenesli i na druhý zápas proti Kutné Hoře A, kde se kluci potkali s ještě o něco urostlejším soupeřem.

Všem rodičům děkujeme za pomoc s organizací turnaje a podporu svých dětí. Příští turnaj nás čeká 10. dubna v Kostelci, hlavami už ale vzhlížíme k Prague Handball cupu, kde se s mezinárodní konkurencí utkáme o velikonočních prázdninách a kde se představí jak tým 2009, tak i tým složený z hráčů ročníku 2010. Čeká nás ještě hodně práce, abychom na tomto turnaji uspěli. Je potřeba řádná docházka na tréninky a plné nasazení na každém tréninku i zápase.

Tým 2009: Novotný Vojtěch (G), Bréda Dominik (G), Dlouhý Erik, Handl Alex, Höhne Richard, Matušinský Matyáš, Šotola Martin, Tříska Lukáš, Učeň Lukáš, Kukla Jiří, Mahdal Filip

Tým 2010: Spáčil Jaroslav (G), Janoušek Vojtěch (G), Deif Jusif, Deif Samer, Kopka Dan, Mahdal Tobiáš, Mach Jakub, Pácal Ondřej, Sliž Filip, Vomáčka Jan, Zahurský Matyáš, Zeman Štěpán