V neděli 27. února se hráči ročníku 2009 doplnění několika 2010 vydali na turnaj do Bělé pod Bezdězem. Na turnaji se postupně utkali se čtyřmi týmy v zápasech o délce 2 x 12 minut. Celkem odjelo 14 hráčů, a tak jsme točili dvě šestky, které jsme kromě posledního utkání s domácí Bělou pod Bezdězem střídali uprostřed každého poločasu. Celkově jsme na turnaji obsadili druhé místo, zápas s nakonec prvním Libercem sice skončil smírně v poměru 8:8, ale liberečtí dokázali svým rychlým pojetím házené dosáhnout lepšího rozdílu ve skóre, díky němuž nás ve výsledcích přeskočili.

První utkání proti Poděbradům jsme zvládli především díky dobré spolupráci na pravé straně hřiště, kdy Martin Šotola nastřílel soupeři 8 branek z celkových 18. Propadávali jsme ale v obraně, laciné góly jsme dostávali po uvolnění se střední spojky na pravou stranu, případně i po uvolnění pravé spojky 1:1. Všichni hráči se musí snažit pochopit hru na všech pozicích, zvlášť na jarních středočeských turnajích si zahrají všude.

Druhé utkání proti Liberci bylo předčasným finále. S Libercem jsme v této sezóně odehráli již páté utkání a naše vzájemné měření bylo vždy ozdobou každého turnaje. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Do napínavého utkání jsme vstoupili výborně, fungovala souhra v útoku a rychle jsme se dostali do vedení. Díky pár laciným chybám v obraně ale soupeř korigoval poločasové skóre na 6:4 stále v náš prospěch. V druhém poločase soupeř přitvrdil v obraně, individuální chyby v chytání míče vedly k laciným ztrátám a srovnání soupeře na 8:8. V závěru jsme ještě měli možnost střelou z pravého křídla zápas překlopit na naší stranu, nicméně střela zamířila přesně na levou tyč a zápas tak skončil dělbou bodů.

Třetí utkání proti Kostelci kluci hráli v netypické sestavě a nedařilo se nám prosadit. Ani ne tak v útoku, jako spíš v obraně. Přespříliš dlouhé útoky Kostelce jsme nezvládali zkrátit vypíchnutím míče, případně donucením soupeře ke krokům, jen jsme tupě dokola přerušovali a drželi tak soupeře v útoku příliš dlouho. Poté jsme při dlouhé obraně ztratili koncentraci a soupeř se za nás byl schopný velmi jednoduchou kličkou dostat. Poločasové skóre 3:2 přesně vypovídá o obrazu hry, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeře. V druhém poločase jsme již převzali otěže zápasu do svých rukou a zvítězili 13:5.

Poslední utkání proti Bělé pod Bezdězem bylo přímým soubojem o druhé místo na turnaji. Protože se hráči nebyli schopni v předchozím zápase příliš sehrát, nastoupili jsme do něj ve stejné sestavě. A opět to především v obraně nefungovalo. Spolu s několika neproměněnými tutovkami v útoku to vedlo k situaci, kdy jsme soupeře pustili do vedení 0:4. Tato šestka dokázala ještě korigovat skóre na 2:4, po vystřídaní jsme ale opět začali ztrácet a poločas skončil v náš neprospěch 5:9. Do druhého poločasu jsme hráče prostřídali a byl to také jediný poločas na turnaji, kdy jsme nestřídali celou šestku. Nakonec se nám povedlo dát dohromady i funkční obranu, která v koncovce utkání po napínavém průběhu rozhodla o našem vítězství 15:14.

Kluci si z turnaje odváží zasloužené druhé místo, zároveň mnoho zkušeností a přiměřenou herní zátěž, v každém utkání hráli přibližně 2×6 minut. Na poměrnou zátěž v utkání nejsme z posledních turnajů příliš zvyklí. Při 12 hráčích do pole, kde si každý může odpočinout, bychom měli hrát daleko rychleji, křídla by měla běhat do trháků, spojky více zabíhat do obrany. Zapracovat musíme na přihrávkách do běhu, hra do zataženější obrany působí příliš staticky. Po celý turnaj výtečně chytal Dan Lešetický! Kdyby se vyhlašovala cena pro nejlepšího brankáře, zcela jistě by ji získal on. Pár individuálních pochval jsme si řekli v šatně, ale v týmovém výkonu vidím tentokrát rezervy v nasazení a rychlosti hry. Nasazení, za které lze chválit, se objevilo až když opravdu “teklo do bot” v zápase s Bělou pod Bezdězem. A to je pozdě! Ale i tak je za něj třeba hráče pochválit a věřit, že příště bude přítomno již od první minuty turnaje.

Výsledky:
Úvaly – Poděbrady 18:8 (10:2)
Liberec – Úvaly 8:8 (6:4)
Úvaly – Kostelec 13:5 (3:2)
Bělá – Úvaly 14:15 (9:5)

Celkový výsledek: 2. místo

Sestava:
Lešetický Dan (G), Novotný Vojtěch (G), Čížek Petr (6/1), Handl Alex, Kopřiva Jakub (1), Matušinský Matyáš (11), Šotola Martin (12), Učeň Lukáš (11/1), Zahurský Matyáš (5), Kopka Dan (6), Deif Samer, Deif Jusef (1), Pácal Ondřej, Sliž Filip (1)