V sobotu 26.3. se naši mladší žáci vypravili na Mělník, kde se konalo regionální kolo v házenkářském desetiboji. Našimi soupeři bylo družstvo Mělníka a družstvo Lovci Lovosice. Tým Liberce se na poslední chvíli odhlásil kvůli nemoci. Od začátku nám bylo jasné, že o postup do republikového finále budeme bojovat s Lovci z Lovosic. Házenkářský desetiboj je soutěž v deseti házenkářských disciplínách – sprint 2x15m, skok do dálky z místa, překážková dráha, střelba na přesnost, hod do dálky, shot-out, hra s osobní obranou, házená, aktivita ve hře a fair play. Desetiboje se z každého týmu účastní 14 hráčů a do celkového hodnocení se počítá 10 nejlepších výkonů. Do všech disciplín kluci nastoupili s touhou dosáhnout co nejlepšího výsledku. Ve sprintu, překážkové dráze, skoku do dálky a hodu na přesnost nenašli kluci přemožitele a oba týmy nechali za sebou. Musíme vyzdvihnout hlavně vyrovnanost našich hráčů, kdy například ve sprintu činil rozdíl mezi prvním a desátým hráčem 0.42 vteřin. Podobně vyrovnaný výkon byl u překážkové dráhy, kdy rozdíl činil kolem 5 vteřin. V další disciplíně-hodu do dálky kluci obsadili druhé místo a vítězství brali Lovci. Další disciplínou desetiboje byla házená – rozdělena na 10 minut hry s osobní obranou a jednoúderovým driblinkem a 20 minut klasické hry. O poločase se družstva utkala v shot-outech.

Bohužel první zápas proti Lovcům nám vůbec nevyšel. Soupeř byl herně vyspělejší a my jsme se nedokázali dostat do hry. Soupeř nás předčil ve všech herních činnostech. Svou roli v tom sehrál i fakt, že Lovosice již měly za sebou zápas s Mělníkem a naši kluci nastoupili k prvnímu zápasu. Bohužel ani shot-outy se nevydařily. Asi jistá dávka nervozity ze soupeře a fakt, že v této disciplíně proti tomuto soupeři záleží na každém vstřeleném gólu, se podepsalo na tom, že jsme dokázali vstřelit pouhé 3 branky. A to na vítězství nestačilo. Druhé utkání a shot-outy proti Mělníku kluci už zvládli a všechny tři části s přehledem vyhráli. V aktivitě se nám podařilo nasbírat dost bodů. A ve fair play jsme celkově s přehledem vyhráli. Získali jsme celkem 28 bodů a obsadili 1.místo společně s Lovci. Bohužel v případě remízy o vítězi, dle pravidel házenkářského desetiboje, rozhoduje disciplína házená a v té byli lepší Lovci. Takže když republikové finále nevyšlo, jsme pyšní na to, že v disciplínách, důležitých pro rozvoj každého hráče v jeho další cestě stát se vynikajícím házenkářem, kluci obstáli nejlépe a pro nás jsou vítězové.

Když mají v tomto věku tak výborný základ, tak zdokonalit se v herních činnostech půjde snadno. Kluci předvedli nádherný týmový výkon, kdy si uvědomili, že nezáleží na jednom výborném výsledku, ale na dobrých výsledcích všech hráčů. Ať v jednotlivých disciplínách či ve hře. Podporovali a fandili si navzájem a přesně tohle je základ každého dobře fungujícího týmu. Chyby ve hře tentokrát uvádět nebudeme. Víme na čem musíme pracovat. Kluci ovšem mají našlápnuto na to, aby příští rok (hráči ročníku 2010 a 2011) to republikové finále zažili.

Poděkování všem klukům za nasazení a týmovost, rodičům za odvoz a podporu v hledišti.

Sestava: Lešetický Dan (G), Čížek Petr, Deif Jusif, Ernest Jonáš, Höhne Richard, Kopka Dan, Mahdal Tobiáš, Mach Jakub, Matušinský Matyáš, Šotola Martin, Tříska Lukáš, Učeň Lukáš, Zahurský Matyáš, Zeman Štěpán