V sobotu 19. února se hráči ročníku 2010 vydali na turnaj do Příbrami. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Po kvalitních výkonech a v konfrontaci se staršími hráči jsme vybojovali konečné čtvrté místo.

První utkání proti Chodovu se nám příliš nepodařilo, soupeř nás na menším hřišti snadno ubránil, my jsme naopak dostávali laciné góly. Na krajní spojce nám hráč nikdy nesmí uniknout směrem ven.

Druhé utkání proti pražským Vršovicím se nám podařilo několik moc pěkných kombinací v útoku, brzy jsme se dostali do vedení a i přes mocné dotahování soupeře jsme udrželi skóre 8:7.

V třetím zápase proti domácí Příbrami jsme v čase 7:22 právě prohrávali 2:3, když naší vznikající šanci přerušil alarm a všichni byli evakuováni z haly. Po asi 20 minutové přestávce se nám podařilo lépe vstoupit znovu do zápasu a soupeři jsme ve skóre utekli. Soupeř o chvíli později dorovnal, ale i druhou koncovku jsme zvládli lépe, když jsme zvítězili 7:6.

Čtvrtý zápas proti klukům z Českých Budějovic byl souboj Davida s Goliášem. My jsme si stanovili úkol, že nebudeme ztrácet míče a raději v případě nejisté přihrávky zastavíme hru a oddriblujeme si a rozjedeme akci znovu.

V pátém zápase proti Rokycanům jsme vedli po dobrém úvodu 4:2, ale po vyloučení našeho hráče se hra přenesla na stranu soupeře, který zvítězil 4:7. Příčinou této ztráty byla především velká únava u našich hráčů. První gól na házené si dal Dan Kopka, velká gratulace!

Do posledního utkání proti holkám z Českých Budějovic jsme vstoupili v sestavě se dvěma minižáky, abychom trochu rozprostřeli síly mezi unavené hráče. V úvodu se nám podařilo držet se soupeřkami krok a na gól soupeře jsme reagovali vždy naším gólem. Poprvé jsme se do vedení dostali za stavu 3:2, na našich hráčích byla znát velká únava a vypadalo to, že momentum zápasu přechází na stranu soupeře. Díky urputné bojovnosti a příkladnému nasazení se nám dařilo držet fungující obranu, do které se vyvinutějším dívkám prosazovalo jen těžko. V útoku pak Tobiáš Matušinský dokázal obratně využít achilovy paty soupeře a čtyřikrát potrestal střelou z pravého křídla. Celkový výsledek 9:7 byl kluky odměnou za přístup k poslednímu utkání a překonání na první pohled viditelné únavy.

Kluky bych chtěl za předvedené výkony velmi pochválit. V posledních zápasech ukázali, přes jakou únavu jsou schopni bojovat a obětovat se pro tým. Na trénincích zapracujeme na zvýšení rychlosti hry tak, abychom se zvládli soupeři uvolnit ještě o něco častěji a zbytečně se tak v útoku nedřeli.

Příští týden čeká mladší žáky turnaj v Bělé pod Bezdězem, na něj ale pojedou především hráči ročníku 2009 doplnění pár 2010.

Celkový výsledek: 4. místo
Sestava: Spáčil Jaroslav (G), Janoušek Vojtěch (G), Ernest Jonáš, Kopka Dan (2), Mahdal Filip (1), Mahdal Tobiáš (3), Matušinský Tobiáš (8), Mach Jakub (6), Vomáčka Jan, Zahurský Matyáš (7), Zeman Štěpán (6)