V neděli 6. února jsme se vydali na turnaj do Jičína ve velmi oslabené sestavě vinnou karantén a jarních prázdnin. Na turnaj tedy odjelo deset hráčů a ti tak mohli naplno rozvíjet své schopnosti.

První utkání jsme sehráli s pražskou Duklou, v útoku jsme předváděli pěkné kombinace, ale naše obrana nestíhala rychlost spojek soupeře, a tak jsme prohráli celkem vysokým rozdílem.

Následně jsme se utkali s domácím Jičínem, který měl hru postavenou na obraně 0:6 a jednom vysokém hráči, kterého jsme bohužel nebyli schopní nijak ubránit. Náskok Jičína po prvním poločase byl značný. Do druhého jsme si tak řekli, že se nebudeme tlačit na šestku a zkusíme využít rozmanitosti při střelbě z dálky. Góly jsme tak dali ze střelby z výskoku i podstřelů a zároveň ušetřili i nějaké síly do obrany. Přesto jsme prohráli vysokým rozdílem.

Další utkání jsme sehráli s tradičním soupeřem z Liberce. V tomto utkání nám v útoku vyšlo téměř všechno, i v obraně se kluci dokázali hecnout a vzájemně si pomoct. Velkou pochvalu za tento zápas zaslouží Ríša Höhne, který vytrvale využíval díry v soupeřově obraně a vstřelil 8 branek našeho týmu. Po napínavé koncovce, kde nás jedny kroky v posledním trháku dělily od výhry, jsme po dobrém výkonu všemi deseti brali remízu 14:14.

Předchozí remíza nám ale nestačila na třetí místo ve skupině, které o lepší skóre v zápasech obsadil právě Liberec. A tak jsme se utkali se čtvrtým z druhé skupiny, což byl B tým Jičína. Toto utkání jsme i přes značnou únavu s přehledem vyhráli.

Za celý turnaj zaslouží velkou pochvalu brankář Dominik Bréda, který nás jistými zákroky držel v každém zápase. Tým držely i výkony Matyáše Matušinského a Martina Šotoly. Lukáš Učeň musí trochu víc přijmout roli lídra a nebát se to vzít na sebe. Pochvalu zaslouží všichni kluci, kteří se turnaje zúčastnili, vinnou několika omluv (bohužel i velmi pozdě nahlášených a zbytečných) si kluci na turnaji opravdu museli hrábnout a bojovat s velkou únavou. Pro týmový sport jako je házená je potřeba mít zodpovědnost nejen za sebe a své aktivity, ale i za tým!

Celkový výsledek: 7. místo

Sestava
: Bréda Dominik (G), Duda Adam, Dlouhý Erik, Höhne Richard (13), Matušinský Matyáš (14), Matušinský Tobiáš (3), Šotola Martin (4), Učeň Lukáš (4), Vomáčka Jan (2), Zeman Štěpán