Středočeská kvalifikace házenkářského desetiboje se uskutečnila v sobotu 15. ledna v Kutné Hoře. Tato soutěž se skládá z pěti disciplín, které se počítají během házenkářského utkání mezi dvěma družstvy a z dalších pěti dovednostních soutěží.

Na desetiboj jsme odjeli se 14 hráči. První utkání s Kutnou Horou se nám podařilo vyhrát jak v části, kde se musí povinně hrát celoplošná osobní obrana, tak i v klasické házené, nedařilo se nám ale v shoot-outech, kde nás Kutná Hora porazila 0:3.

Se Zruči nad Sázavou jsme nejprve prohráli hru s nařízenou osobní obranou 8:10. Následoval nervy drásající zápas, který jsme, i přes velmi špatný výkon v obraně, rozhodli gólem vteřinu před koncem a zvítězili 17:16. V druhém utkání jsme shoot-outy zvládli a to poměrem 5:4.

V týmových disciplínách jsme se stali týmem s největší aktivitou a oceněni jsme byli i za fair play. Individuální disciplíny jsme vyhráli kromě střelby na přesnost a skoku do dálky. Naším nejlepším hráčem dne byl vyhlášen Jakub Mach, který měl zároveň celkově nejlepší čas na překážkové dráze.

Svou premiéru v úvalském dresu zažili Martin Šotola a Dan Kopka, kteří ve všech disciplínách předváděli výborně výkony. Všichni hráči zaslouží pochvalu za preciznost, snahu a týmové pojetí hry i disciplín. Mezikrajská kvalifikace proti nejlepšímu týmu z Libereckého a Ústeckého kraje nás čeká 26. března v Mělníku. Příští týden v sobotu čeká hráče ročníku 2009 turnaj v Liberci a v neděli pak hráče ročníku 2010 turnaj, který pořádá Kostelec, v Mělníku. Jen píle, poctivý přístup k tréninkům a maximální nasazení v zápasech povedou k úspěchu!

Celkový výsledek: 1. místo
Sestava: Bréda Dominik (G, 1), Novotný Vojtěch (G), Čížek Petr (6), Höhne Richard (4), Jeřábek Matěj (6), Kopřiva Jakub, Matušinský Matyáš (8), Šotola Martin, Tříska Lukáš (12), Vlk Matěj, Kopka Daniel, Mahdal Tobiáš (4), Mach Jakub (3), Zahurský Matyáš (3)