V neděli 28. listopadu se uskutečnil turnaj mladších žáků v Úvalech. Protože se kvůli karanténám odhlásilo družstvo Zruče nad Sázavou, rozhodli jsme se ho doplnit třetím týmem Úval tak, aby si mohli zahrát všichni kluci. Celý turnaj se nesl v dobré náladě a byl reklamou na házenou. Pochválit bych chtěl všechny kluky. Je vidět, že se postupem času zlepšují a zdokonalují házenkářské dovednosti.

První tým byl složen z hráčů ročníku 2009. Posun od minulého turnaje hráči zaznamenali ve schopnosti k útočníkovi nejen včas přistupovat, ale ve vhodnou chvíli odcouvat a nechat ho tak řešit jinou herní situaci. Cíl, který byl pro tento turnaj určen, spočíval v rozvinutí spolupráce spojek s pivotem a křídly. V průběhu turnaje se nám dařilo předvádět kvalitní výkony v obraně, ale musíme si uvědomit, že krajní spojky nesmí být před spojkou střední a musí být neustále za míčem.

Druhý tým byl složen z hráčů ročníku 2010. Tento tým zaslouží velkou pochvalu za týmový výkon, jednotliví hráči předváděli kvalitní házenou, ať byli na jakémkoliv postu. Některé kombinace vypadali velmi pěkně a ukazují na velkou perspektivu tohoto týmu. Prostory pro zlepšení jsou v obraně, kde je potřeba umět lépe uzavřít vytažený trojúhelník. Velmi dobře chytali oba brankáři.

Třetí tým zaslouží pochvalu za to, že se všichni hráči snažili plnit pokyny, i když je to stálo hodně sil. Některým hráčům posloužil třetí tým pro rozehrání se a na konci turnaje už předváděli moc pěkné výkony se svými vrstevníky. Třetí tým doplnili minižáci, kteří na turnajích mladších žáků sbírají cenné zkušenosti, které by měli následně přenést do svého týmu, když se budou učit šestkovou házenou.

Celý den byl svátkem úvalské házené a jsme přesvědčeni, že si ho všichni kluci užili. Všichni kluci si mohli zahrát adekvátní počet minut, bavit se házenou a rozvíjet se. Velkou radost máme z progresu, který je znatelný a je značným příslibem do budoucna. Je ovšem velmi znát, kdo pravidelně chodí na tréninky a žije házenou. Jen poctivý přístup na tréninku a neustálá snaha být lepší a lepší může vést k dlouhodobým výsledkům!

Sestava:
První tým: Lešetický Dan (G), Duda Adam, Jeřábek Matěj, Kopřiva Jakub, Matušinský Matyáš, Tříska Lukáš, Učeň Lukáš
Druhý tým: Digolean Nikita (G), Spáčil Jaroslav (G), Deif Jusef, Deif Samer, Ernest Jonáš, Mach Jakub, Sliž Filip, Zahurský Matyáš
Třetí tým: Janoušek Vojtěch (G), Králík Vojtěch (G), Baloun Antonín, Dlouhý Erik, Mahdal Filip, Matušinský Tobiáš, Slavík Matěj, Vašek Matyáš, Vlk Matěj