Starší žáci vyrazili do Zruče n.S. vybojovat si účast v Žákovské lize a tím potvrdit loňský úspěch starších žáků.

První zápas svedli kluci s domácím týmem Zruče. Začátek zápasu byl ve znamení rozpačité hry. Kluci si vytvořili vedení o 4 branky, které ale vinou špatných nahrávek soupeř ke konci poločasu snížil na 2 góly. V druhém poločase se sice kluci vzchopili a zvětšovali vedení, ale potom přišla slabá chvilka. Začali jsme ztrácet míče, dělat chyby v rozehrávkách a jenom díky brankářovi Kubovi Antošovi jsem o vedení nepřišli. Po time-outu se naštěstí situace srovnala a zbytek zápasu jsme kontrolovali.

Druhým soupeřem byl Lions Hostivice. Už začátek potvrdil to, že se bude jednat o velice vyrovnaný a klíčový zápas. Až do poločasu se hrála zcela vyrovnaná hra bez velkých chyb. Díky tomu bylo o poločase srovnané skóre 10:10. Druhá polovina začala ve stejném duchu, ale poté si kluci vybudovali 3 brankový náskok a ten již udrželi a ještě ho navýšili na konečný výsledek 23:18! Ohromnou zásluhu na tom měli všichni hráči svojí super hrou a opět brankář, který Hostivicím dokonce vychytal sedmimetrový hod. Tím jsme se uvolnili a s pohodou nastoupili do posledního zápasu.

Třetím soupeřem byl celek Mělníku. Se dvěma prohrami to byl „papírově“ slabší soupeř, se kterým jsme museli pouze potvrdit naše 1. místo na turnaji a postup do žákovské ligy. V první polovině byla na klucích vidět únava z předchozího zápasu, ale ihned na začátku si vytvořili náskok 4 branek, který si udržovali. V druhém poločase postihla obě družstva střelecká nemohoucnost, kdy naše střely končily mimo bránu a střely Mělníku v rukách našeho brankáře. Nakonec jsme to překonali a v klidu dohráli do výsledku 25:17.

Tímto jsme vítězně vstoupili do žákovské ligy a přejeme klukům hodně dalších úspěchů! GRATULUJEME!