Na turnaj do Tanvaldu 16. října jsme odjeli v oslabené sestavě, když ráno odpadli Petr Čížek, Kuba Mach a Matyáš Zahurský. V úvodním zapase proti Liberci jsme změřili síly s vyrovnaným soupeřem hrající stejný obranný systém jako my. V zápase jsme několikrát především vinnou laciného přihrávání míče soupeři prohrávali, ale díky výkonu brankaře Vojty Novotného, postupně podpořeného týmovým pojetím hry, jsme nakonec zápas překlopili na naší stranu a zvítězili 20:18. V dalším zápase proti Sokolu Vršovice jsme obměnili sestavu, i tak nám ale soupeř nedokázal čelit. Proti Chodovu nám dělala velký problém pasivita soupeře, první poločas proto skončil 10:10. Po poločasové poradě a prostřídání jsme začali soupeře častěji a dříve přerušovat, což utkání poslalo k naší pohodlné výhře. Závěrečné utkání proti Jablonci nás v útoku zastavila silová připravenost soupeře, v obraně to byl zase důvod, proč jsme nezvládali ubránit rozběhnuté hráče. Přesto nás souboj posunul dále, prostory pro zlepšení máme v obraně i v útoku.

A co plyne z celého turnaje? Než hodím přihrávku, musím mít načtený prostor před sebou a jednoznačně vědět, že přihrávku dostane můj spoluhráč.

Moc děkujeme pořadatelům z Jablonce za organizaci turnaje, výborné výkony mladých rozhodčích a bufet a už se těšíme na utkání s nimi v lednu v domácím prostředí.