23. října se oba naše týmy mladších žáků vypravili na středočeské turnaje. Ročník 2009 cestoval do Bělé pod Bezdězem, o rok mladší hráči zavítali do Kutné Hory. Na těchto turnajích je našim cílem získat zápasovou praxi a hledat podněty ke zlepšení u každého hráče.

V Bělé pod Bezdězem na nás čekaly tři zápasy, nejprve s domácím týmem a poté s Příbramí a Zručí nad Sázavou. Do prvního zápasu proti Bělé jsme nevstoupili vůbec dobře. Naše obrana připomínala nesourodý slepenec, byli jsme sice schopni ubránit velmi dobře jeden na jednoho, nicméně soupeř různými nepřehlednými motanicemi a záběhy zaměstnával naší obranu natolik, že se vždy zvládl někdo uvolnit a zakončoval tak z podstatně jednodušší pozice. Snad každému hráči v prvním poločase utekl jeho hráč, což není dobrá vizitka. O poločasové přestávce jsme si řekli, že každý hráč je za svého hráče v obraně zodpovědný, musí si ho hlídat a nenechat ho se uvolnit, načež se následně výkon rapidně zlepšil. Ke konci druhého poločasu jsme již dominovali. Proti Příbrami jsme již herní projev trochu zlepšili, abychom pak následně mohli předvést velmi pěkný výkon proti Zruči nad Sázavou. Zruč má velmi rychlé hráče, které se nám v obraně podařilo zcela eliminovat. Kluci začínají pomalu sami vnímat hru a hledat týmová řešení ke zlepšení herního projevu. Velké ocenění zaslouží za nicnedělání si z agresivity a provokací soupeře a plné soustředění se na vlastní výkon. Na turnaji jsme odehráli skvělé i špatné utkání, z obou si můžeme vzít poučení, aby to příště bylo ještě lepší!

Sestava:
Novotný Vojtěch (G), Jeřábek Matěj, Tříska Lukáš, Matušinský Matyáš, Höhne Richard, Kopřiva Jakub, Čížek Petr, Dlouhý Erik, Matušinský Tobiáš

V Kutné Hoře byli našimi soupeři Kutná Hora A a B, Mladá Boleslav a Mělník. Úkolem kluků na tomto turnaji bylo zlepšení v útoku při hře jeden na jednoho a zlepšení obrany, což se povedlo – snažili se vystoupit proti soupeři a nebáli se kontaktu. Kluci si museli také poradit s dobře fungující obranou 3:3 týmu Kutné Hory a s tvrdou osobní obranou Mělníka. Naši slabinou na tomto turnaji byl driblink a špatné přihrávky. V každém zápase bylo několik momentů, kdy nám soupeř vypíchl míč, nebo jsme ztratili míč při driblinku. Na tréninku se budeme snažit o zlepšení těchto dovedností. Svůj úplně první turnaj si jistě užili Jonáš Ernest a  Ondra Pácal.