Tentokrát bych vám rád poskytl pohled na uplynulý turnaj v Kostelci nad Labem z pohledu diváka. V sobotu 18.9.2021 se tým starších žáků Úvaly A, složený z hráčů ročníku 2007 a 2008, vydal poměřit síly s našimi stálými soupeři ze Zruče nad Sázavou, Kostelce nad Labem a Kutné Hory. Hrálo se na venkovním hřišti pořádajícího týmu Kostelce n. L. Turnaje se za nás zúčastnili tito hráči: Jaroslav Garray, Lukáš Hájek, Daniel Hořčičák, Richard Charouzd (brána), Aleksandr Pitkevič, Adam Zahurský, Pavel Zelený, Karim Deif, Matěj Havel a Štěpán Macurek. Počasí nám přálo – obloha pod mrakem, ale bez deště – a kluci se na turnaj velice těšili. Po příjezdu na místo nás čekal první, nutno říci i nejtěžší, soupeř ze Zruče nad Sázavou. Od začátku držel soupeř vedení a naši se neustále na něho dotahovali. Vedení sice nebylo nikdy větší jak o 3 góly, nicméně do vedení jsme se během celého zápasu nedostali. Jako hlavní důvod bych viděl velkou spoustu nepovedených nahrávek a malou průraznost při průchodu obranou soupeře. I proto jsme v poločase prohrávali 9:12. Druhá polovina se nesla ve stejném duchu, a to až do 19. minuty zápasu, kdy se vyrovnávací brankou blýskl Dan Hořčičák a obrat v zápase a tím i naše vítězství zařídil Karim Deif. Na tomto úžasném obratu se zajisté podepsala bojovnost kluků, výborné výkony brankáře Richarda Charouzda a kvalitní taktické rady pronášené trenérem z lavičky. Během tohoto zápasu došlo bohužel ke zranění Aleksandra Pitkeviče, který si podvrtnul kotník a turnaj pro něj skončil. Druhým soupeřem byla Sparta Kutná Hora. Tento mač si kluci náležitě vychutnali a po, s přehledem provedeném, výkonu jsme soupeře deklasovali 33 : 11. V tomto zápase si měli kluci možnost vyzkoušet spoustu akcí, ve kterých jim soupeř nebyl s to zabránit. Opět se blýsknul výkonem náš brankář Richar Charouzd, který vychytal soupeři sedmimetrový hod. Na druhé straně ho za náš tým s přehledem proměnil Štěpán Macurek. Takto namotivováni se kluci vrhli do posledního zápasu dne. Tímto zápasem byl souboj s domácím týmem Kostelce n. L. Jelikož s tímto týmem poměřujeme síly vcelku pravidelně, bylo všem jasné, že je nutné eliminovat útočnou sílu dvou nejsilnějších hráčů soupeře Ondřeje Kulhánka a Františka Korbela. Tohoto úkolu se zhostili Pavel Zelený a Matěj Havel, kteří měli za prioritní úkol tyto hráče ubránit. Nutno říci, že se své role zhostili se ctí a vytvořili nesnadno prostupnou hráz před naší brankou. Výsledkem toho bylo, že jsme do 17. minuty prvního poločasu hráli s Kostelcem zcela vyrovnané utkání, bohaté na pěkné momenty v útoku i v obraně. Poté však došlo k nešťastnému zranění hráče domácího týmu Ondřeje Kulhánka a od té doby naši borci zcela dominovali hrací ploše. V druhém poločase si soupeř nedokázal poradit s naší kompaktní obranou a rychlými útoky, a tak za celý druhý poločas dokázal vsítit pouhé 4 góly. Po konečném hvizdu rozhodčích se tak skvělo na výsledkovém tablu skóre 35:16. Chtěl bych tímto poděkovat za celou tribunu jak našim hráčům, tak i trenérovi Danovi Bossanyimu, který svým citlivým přístupem a vhodnou motivací byl pevnou oporou celému týmu. Pro další utkání, zvláště o účast v žákovské lize, bych (za laickou tribunu) doporučil zapracovat na zpracování přihrávek a na větším důrazu při procházení soupeřovou obranou.