Oba týmy mladších žáků se o uplynulém víkendu zúčastnily středočeských turnajů. Cílem pro tento víkend bylo především zrychlení postupného útoku, který jsme intenzivně v minulém týdnu trénovali. Jak v sobotu tak v neděli bylo vidět velmi znatelné zrychlení přechodu do útoku oproti předchozímu turnaji.

Mladší žáci 2010 v Turnově
Mladší žáci ročníku 2010 se o posledním zářijovém víkendu zúčastnili turnaje v Turnově v sestavě Jusif Deif, Sámer Deif, Tobiáš Mahdal, Jakub Mach, Filip Sliž, Jan Vomáčka, Matyáš Zahurský, Štěpán Zeman, Jakub Stuchlík a Vojtěch Novotný.

Našimi soupeři byli Turnov, Bělá pod Bezdězem, Vršovice A a Příbram. Turnaj jsme zahájili s týmem Vršovic, který prvních 15 minut hrál osobní obranu. Kluci byli chvilku osobní obranou zaskočeni, ale po chvíli se již začali uvolňovat bez míče, nabíhat pro něj a bránit každý svého hráče po celém hřišti. V ostatních zápasech měli kluci za úkol vnést do hry to, co jsme celý týden trénovali, což byl rychlý přechod do útoku. Několikrát se klukům díky této taktice podařilo dát gól, protože se soupeř nestačil zformovat do obrany.

Chtěli bychom vyzdvihnout snahu nového hráče Jakuba Stuchlíka, pro kterého byl tento turnaj úplně prvním. Rychle se pohyboval po hřišti a snažil se zorientovat ve hře, což mu šlo velmi dobře, a dokonce si dal i svůj první gól.

Dále chceme poděkovat Vojtovi Novotnému z ročníku 2009, který zastoupil zraněného brankáře Jardu Spáčila a podával celý turnaj velmi pěkný výkon. Všechny kluky chválíme za krásné výkony a radost se kterou hráli. Kluci v každém utkání bojovali do poslední chvíle. Díky i rodičům za odvoz a podporu při hře.

2009 v Mladé Boleslavi
V neděli se pak mladší žáci ročníku 2009 vypravili do Mladé Boleslavi. Utkali se s Kutnou Horou A a B, Mladou Boleslaví a Sokolem Vršovice B. Na turnaj odjeli v 9 hráčích, někteří chyběli kvůli nemoci. Turnaj jsme využili především k nácviku správného pohybu na spojkách a rychlého přechodu do útoku včetně trháků. Každý hráč si na turnaji dal gól. Kamenem úrazu naší hry je nedělání třech kroků po chycení míče, často brzy nebo zbytečně driblujeme, budeme se na to muset zaměřit na trénincích. Kluky bych chtěl pochválit za týmovou hru a znatelný progres v průběhu turnaje.