Mladší dorostenci se trápili v obraně, na vítězství s Louny to ale stačilo

0
87

V neděli 11. 10. zavítali mladší dorostenci do lovosické haly na utkání s celkem Loun. Domácí mužstvo nastoupilo v nejsilnějším možném složení i s hráči, kteří hrají 1. ligu za Lovosice. Utkání bylo od začátku vyrovnané a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou.

Naši hráči podávali mnohem lepší výkon v útočné fázi, čímž nahrazovali výpadky v obraně. V momentech, kdy plnili pečlivě a důsledně defenzivní úkoly, dostávali se do vedení, ale bohužel tyto úseky byly krátké a soupeř vždy skóre dorovnal a otočil. Naštěstí jsme ke konci poločasu měli zase chvíli dobrou obranu a dostali jsme se do dvoubrankového vedení, a to jsme ještě v posledních vteřinách neproměnili vyloženou příležitost. Poločasové skóre bylo nakonec 19:21.

Druhá půle měla zpočátku podobný průběh, domácí se dostali na dostřel, ale naštěstí jsme tentokrát už nedopustili otočení skóre soupeřem. Ještě v 7. minutě jsme vedli jen o gól, ale od této chvíle jsme na každý gól soupeře odpověděli dvěma našimi brankami. Postupně jsme skóre navyšovali až na nejvyšší rozdíl osmi branek a na konci už soupeř skóre jen zkorigoval až na konečný stav 36:42.

Je to pro nás velmi cenné vítězství s naším tradičně velmi nepříjemným soupeřem, které ale ukázalo i opakování stejných chyb a nedostatků v defenzivní činnosti. V útočné fázi jsme ale podali velmi dobrý výkon a naštěstí soupeře přestříleli, k čemuž přispěli zejména Honza Krista, Vojta Jeřábek, Dominik Doškář, Patrik Pektor a Vojta Vácha. Mnoha dobrými zákroky nám tentokrát pomohli i oba brankáři Vojta Slavík a Sebastián Šikl.

Doufáme, že pozitivní a vítěznou náladu budeme moct co nejdříve přetavit ve vítězství v dalších utkáních. V tuto chvíli je soutěž přerušena na 14 dní, o dalším vývoji Vás budeme informovat, ale bude to všeobecně známo z celostátních opatření… Věříme, že se co nejdříve opět sejdeme na házené a nejlépe i s Vámi v hledišti v naší hale.

Louny – Úvaly  36:42 (19:21)

Sestava a branky: Carboch Michal (3), Doškář Dominik (7), Jeřábek Vojtěch (8), Jura Matyáš (3), Kebrt Ondřej, Krista Jan (11/5), Pektor Patrik (5), Roubal Jakub, Slavík Vojtěch (G), Šikl Sebastian (G), Špaček Jaroslav, Vácha Vojtěch (5), Vilimovský Michael