V sobotu 3. 10. odehráli mladší dorostenci další zápas v domácí hale, tentokrát s týmem Pardubic.

Ze začátku bylo utkání chvíli vyrovnané, než si naši kluci zvykli na způsob hry několika urostlejších hráčů soupeře a na pohyb jejich pivota. Po zlepšení obranné hry od stavu 4:3 začalo skóre rychle narůstat v náš prospěch. V útoku se nám dařily nacvičené kombinace a zlepšili jsme proti minulým zápasům i úspěšnost střelby.  V bráně nám pomáhal dobrými zákroky Vojta Slavík a nakonec jsme poločas dovedli do jednoznačného vedení 26:13.

Druhý poločas jsme začali pětigólovou šňůrou a od té doby byla jedinou otázkou tohoto utkání už jenom výše celkového skóre. Kluci se snažili zrychlit přechod do útoku a co nejrychleji a nejefektivněji zakončovat, což se jim často proti rozhárané obraně soupeře dařilo. V bráně v druhém poločase předvedl několik dobrých zákroků i Sebastian Šikl. V útoku se dařilo našim tradičním střelcům Dominiku Doškářovi a Honzovi Kristovi, ke kterým se přidali i Vojta Jeřábek a Matyáš Jura. S chutí si ale zahrálo a zastřílelo celé mužstvo. Dostalo se i na kluky s menším herním vytížením. Pozitivem bylo i to, že jsme pošetřili síly Honzovi Kristovi do těžkého zápasu první ligy staršího dorostu a že si s námi mohl zahrát a úspěšne si zkusit dorosteneckou házenou i Tomáš Kroc. Utkání nakonec skončilo výrazným vítězstvím 43:17.

Doufáme, že si kluci přenesou pozitivní náladu i do dalších utkání, zatím bez diváků. Čímž děkujeme všem za podporu v hledišti a věříme, že se co nejdříve opět sejdeme v hale.

V dalším utkání v neděli dopoledne 11. 10. zavítáme do lovosické haly na utkání s celkem Loun.

 

Úvaly – Pardubice 43:17 (26:13)

Sestava a branky: Carboch Michal (3), Doškář Dominik (9/1), Havel Jakub (2) , Hejnic Oliver (2), Jeřábek Vojtěch (4), Jura Matyáš (4), Kebrt Ondřej (3), Krista Jan (6/2), Kroc Tomáš (2/1), Roubal Jakub (2), Slavík Vojtěch (G), Šikl Sebastian (G), Špaček Jaroslav (3), Vácha Vojtěch (2), Vilimovský Michael (1)