Úvaly – Most
41:24
(13:15)

V sobotu 19. 9. odehráli mladší dorostenci první mistrovské utkání 2. ligy v domácí hale s týmem Mostu.

Začátek se nám moc nepovedl a částečně za to mohla i ležérní rozcvička. Byli jsme pomalejší v útoku i obraně a z toho pramenila i nepřesná střelba. Za celý první poločas jsme neproměnili téměř deset vyložených střeleckých příležitostí. V obraně nám dělala největší problém střední spojka soupeře, zejména svou rychlostí a dravostí. Ještě ve 12. minutě jsme prohrávali 1:5. Pak jsme ale trochu zlepšili střelbu a obranu, několika dobrými zákroky nám pomohl i Sebastian Šikl v bráně, a pomalu začali náskok soupeře stahovat. Zároveň se soupeři zranil hráč a Most hrál od té doby bez střídání. V 25. minutě jsme skóre dotáhli na 11:11, ale po několika dalších chybách a nepřesnostech, zejména v útoku, jsme nakonec poločas prohráli 13:15. Na konci po odpískání však hráč soupeře ještě vystřelil, za což dostal červenou kartu. Tým hostů pak o přestávce doplnil další hráč, aby mohli hrát v šesti v poli.

Začátek druhého poločasu jsme začali mnohem lépe, koncentrovaněji a naplno jsme využili přesilovku z konce 1. poločasu a třemi góly jsme skóre otočili. Po další přesilovce (soupeř hrál hodně tvrdě a nečistě) jsme se dostali do vedení 19:15. Navíc v 10. minutě byli po vzájemné potyčce vyloučeni Honza Krista a nejlepší hráč Mostu, což soupeře definitivně zlomilo (zbytek zápasu dohrával v pěti). Od té doby se začala čím dál více projevovat naše lepší fyzička (i díky možnosti vystřídat), díky uklidnění i herní kvalita a skóre začalo rychle narůstat v náš prospěch. Nakonec se zastavilo až na výsledku 41:24 v náš prospěch.

Musíme za výkon v útoku i obraně pochválit, až do jeho vyloučení, zejména Honzu Kristu, kterému zdatně pomáhal Vojta Vácha, v útoku se prosazoval zejména v druhém poločase Dominik Doškář a Vojta Jeřábek a v obraně byl velmi platný Matyáš Jura a v bráně Sebastian Šikl.

Poznali jsme, jak náročná bude letos druhá liga a že budeme muset ve všech směrech přidat, abychom mohli uspět i se silnějšími soupeři, kteří nás letos ještě budou čekat.

Sestava a branky: Slavík Vojtěch (G), Šikl Sebastian (G), Roubal Jakub, Špaček Jaroslav (2), Krista Jan (8/2), Jura Matyáš (3), Doškář Dominik (9/1), Vácha Vojtěch (6), Jeřábek Vojtěch (6), Havel Jakub (1), Hejnic Oliver (3), Trapek Matěj (1), Rozlivka Jan, Pektor Patrik (2), Kebrt Ondřej

Zápis z utkání ZDE.