V neděli 13. 9. vyjeli mladší dorostenci do Kuřimi na poslední přípravný turnaj před začátkem 2. ligy. Turnaj měl velmi kvalitní obsazení a nám se povedlo odjet v téměř ideální sestavě.

V prvním utkání po náročné cestě nás čekal tým Ostravy, na který kluci nemají zrovna dobré vzpomínky (porážka na Prague Handball Cupu). Ale tentokrát jsme nastoupili plně koncentrovaní a od začátku jsme dobře bránili a proměňovali střelecké pozice. Nakonec jsme zápas dovedli k zaslouženému vítězství 16:12.

V druhém utkání nás čekal asi nejlepší tým na turnaji ze Zlína. Od začátku jsme se ale rvali o dobrý výsledek, a i když šel soupeř do vedení, v polovině zápasu jsme skóre otočili a vedli o dva góly. Bohužel jsme vedení neudrželi a nakonec prohráli o gól 15:16, ale po jednom z nejlepších výkonů tohoto týmu.

V třetím utkání jsme nastoupili proti domácímu celku Kuřimi a bohužel tento zápas kluci trochu podcenili. Ze začátku jsme ještě vedli o dva góly, ale po polevení v obraně a chybách a neproměňování v útoku nakonec přišla další prohra o gól 15:16.

V posledním utkání nás čekal již náš tradiční soupeř Chodov. První polovina utkání byla naprosto vyrovnaná. Po prostřídání týmu kvůli ušetření sil a taky aby si zahráli i kluci, kterým chybí herní praxe, jsme nakonec prohráli 12:20.

Turnaj celkově ale splnil naše očekávání čtyř velmi kvalitních utkání a zejména první dvě jsou příslibem do nadcházejících soubojů v druhé lize.

Velký dík patří hlavně Vojtovi Slavíkovi v bráně, který odchytal celý turnaj, a pak taky Jirkovi Doškářovi za pomoc s odvozem a organizací. V neposlední řadě jsme velmi rádi, že se turnaj obešel bez zranění našich kluků.