V sobotu 26. 9. vyjeli mladší dorostenci na první venkovní utkání letošní 2. ligy do Českých Budějovic.

Soupeř nastoupil s fyzicky vyspělým týmem, který naše kluky převyšoval zejména silově. My jsme to doháněli lepší kombinací a mnohem pestřejší střelbou.

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým si nevytvořil více než dvougólový náskok. První poločas skončil nakonec remízou 13:13.

Druhý poločas začal velmi podobně a malý náskok jsme opět ztratili. V jeho polovině jsme po několika zbytečných ztrátách dostali soupeře trochu na koně a ten získal poprvé v zápase třígólový náskok a v 19. minutě vedl 24:21. To naše kluky zdravě naštvalo, přitvrdili v obraně a zlepšili střelbu, zejména z vyložených příležitostí, a začali manko stahovat. Domácím jsme už do konce utkání nedovolili skórovat a výsledek jsme otočili až na celkových 24:29 v náš prospěch.

Pochvalu zaslouží zejména nejlepší střelci: Honza Krista, Dominik Doškář a Vojta Vácha a pak oba gólmani Sebastian Šikl i Vojta Slavík, kteří nám pomohli v důležitých okamžicích úspěšnými zákroky.

Jinak patří pochvala celému týmu za bojovnost a za to, jak dokázal otočit nepříznivý vývoj v posledních dvanácti minutách.

V dalším utkání nás v sobotu 3. 10. čeká v domácí hale celek Pardubic.

 

České Budějovice – Úvaly 24:29 (13:13)

Sestava a branky: Carboch Michal (2), Doškář Dominik (8), Havel Jakub (1), Jeřábek Vojtěch (2), Kebrt Ondřej, Krista Jan (8), Pektor Patrik, Roubal Jakub, Rozlívka Jan, Slavík Vojtěch (G), Šikl Sebastian (G), Špaček Jaroslav (1), Trapek Matěj, Vácha Vojtěch (7), Vilimovský Michael