Tentokrát jsme se vypravili na přátelský turnaj do Liberce. Turnaj byl určen pro ročníky 2007 – 2009, my jsme na něj odjeli s ročníkem 2008 doplněným Lukášem Hájkem a Pavlem Zeleným z 2007. Ač jsem původně nebyl úplně spokojený s nalosovanou skupinou, ve které jsme se utkali s 2008 Liberce, 2008 – 2009 Náchoda a 2008 – 2009 Jičína, ukázalo se, že nás mohou důkladně prověřit i slabší týmy. Na tomto místě bych chtěl poděkovat organizátorům z Liberce, kteří připravili krásný turnaj!

Hned v prvním zápase jsme narazili na Náchod, který nás velmi výrazně potrápil. Celý zápas jsme hráli otevřenou obranu, při které ale většinou křídla nestíhala pohlídat nabíhajícího hráče. A když už se křídlo povedlo ubránit, hráči Náchoda velmi snadno procházeli i přes střed. Naštěstí se nám v průběhu zápasu dařilo proměňovat šance v útoku a k výhře o jeden gól velmi výrazně přispěl i výborný výkon brankáře Kuby Antoše.

Následující zápas proti Jičínu jsme již obranu zatáhli, i tak ale obrana nefungovala podle našich představ. Rychlí hráči soupeře nám nastříleli až příliš moc laciných gólů. V posledních minutách jsme se opět strachovali o výsledek, když jsme nakonec dokázali zvítězit o dvě branky. Opět výborně zachytal gólman.

Souboj s Libercem byl soubojem o první místo v základní skupině. Zápas to byl velmi dynamický, konečně se zlepšila obrana, ale zase to začalo trochu váznout v útoku. V podstatě nulový pohyb spojek bez míče byl důvodem, proč jsme se ne úplně snadno dostávali do soupeřovi obrany. Po vyrovnané první půlce zápasu jsme soupeři právě zásluhou výkonu v obraně odskočili a zápas nakonec s přehledem vyhráli. Ale to jsme ještě netušili, že se s tímto týmem odpoledne potkáme znovu.

Ve finálové skupině jsme se utkali s Děčínem, Libercem a Náchodem. V utkání s Děčínem jsme si zprvu nebyli schopni pohlídat záběhy křídel a dostávali jsme z nich laciné góly. Ale góly jsme také zvládali dávat, takže výsledek byl vyrovnaný. V momentě, kdy jsme si záběhy začali hlídat, soupeř již nenašel další zbraň proti naší obraně a tak jsme v zápase zvítězili. S Libercem jsme poté odehráli i druhé utkání (jediné venku), kde pro nás bylo 15 minut (délka zápasu) na to si zvyknout si na trochu jiný prostor a ukrutné vedro, příliš málo.

Nejlepší výkon turnaje jsme pak rozhodně předvedli proti Náchodu, kdy, ač nám nedařilo prolomit soupeřovu zataženou obranu, jsme vydrželi celých patnáct minut naplno útočit i bránit, že i trenér soupeřova týmu si přes naše nelichotivé skóre šel tři minuty před koncem utkání zkontrolovat výsledkovou tabuli. Výsledek tohoto utkání nebyl tak důležitý jako předvedená hra. Na třetí místo nám sice chyběl jeden a na druhé dva góly v minitabulce, ale z turnaje rozhodně odjíždíme s nadšením ze hry a zážitků z turnaje.

Sestava a branky:
Antoš Jakub (G), Deif Karim, Kříž Matyáš, Fathi Sami, Hájek Lukáš, Macurek Štěpán, Otáhal Viktor, Starý Jakub, Václavík Štěpán, Zelený Pavel