Starší dorost stále v boji o záchranu v 1. lize

577

Šťáhlavy – Úvaly
29:24
(18:12)

V sobotu 22.2.2020 sehráli starší dorostenci další utkání 1. ligy, tentokrát ve Šťáhlavech. Vzhledem k tomu, že to byl lítý boj o záchranu, bylo utkání od začátku velmi nervózní, a to z obou stran.

Skóre bylo dlouho vyrovnané, ještě v desáté minutě 5:5, bohužel pak přišla třígólová šňůra domácích, kteří už pak vedení nepustili až do konce utkání. Nám se přestalo dařit v útoku, zejména kvůli nekvalitně připraveným kombinacím a zakončení, zatímco domácím se naopak v útoku dařit začalo, když využívali okénka v naší nedůsledné obraně. Prosazoval se zejména nejlepší hráč soupeře, který nám dělal největší problémy svou rychlostí a dravostí. Poločas jsme nakonec prohráli 12:18.

O přestávce jsme se snažili kluky povzbudit a vyburcovat zejména k lepší a důraznější obraně. Kluci si vzali naše slova k srdci a druhý poločas začali opravdu mnohem lepší obranou a postupně jsme začali náskok domácích snižovat. Pomohla nám zejména čtyřgólová šňůra mezi 12. a 17. minutou, kdy jsme skóre stáhli na rozdíl jediného gólu (21:22) a ještě v 18. minutě jsme byli pořád na dostřel jediného gólu. Domácí tým viditelně znervózněl, nedařila se mu kombinace, ani střelba a nám několika výbornými zákroky pomohl i gólman. Bohužel v tento moment zápas výrazně ovlivnil rozhodčí velmi přísným vyloučením našeho hráče, což domácím velmi pomohlo a v následující přesilovce vstřelili tři góly v řadě, čímž utkání rozhodli. V posledních dvou minutách jsme se ještě snažili stáhnout rozdíl skóre na tři branky, což by nám pomohlo udržet lepší zápasovou bilanci se soupeřem, ale dohrávali jsme se dvěma vyloučenými hráči ve čtyřech proti šesti a skórovat už se nám nepodařilo. Naopak soupeři ano. Utkání skončilo výsledkem 24:29 pro domácí.

V druhém poločasu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale bohužel už se nám nepovedlo dohnat zaslouženou ztrátu z promarněné první půle. Doufáme, že zlepšení výkonu se projeví v následujícím velmi důležitém domácím utkání proti Rožnovu pod Radhoštěm.

Sestava a branky:
Kramář Adam (G), Vlasák Lukáš (G), Altala Renim (1), Böhm Tomáš (5), Slavík Jakub (2), Poděbradský Jaroslav, Cenigr Jan (1), Všetečka Dominik (2), Brabec Štěpán (5), Hájek Michal (2), Taitl Václav (2), Stejskal Jan (5)