Starší žáci zavítali na 3. kolo žákovské ligy do Frýdku Místku.

Do nejvzdálenějšího místa, kde jsme letos hráli, jsme vyrazili před 6. hodinou ráno. Po 4 hodinách cesty jsme dorazili do cíle. Tento turnaj měl podle soupeřů patřit k nejvyrovnanějším. My jsme bohužel dorazili v oslabené sestavě, pro nemoc chyběli Oliver a Janek a na horách byl Vojta J.

První zápas se Šťáhlavami se mi ani nechce hodnotit, kluci byli myslí asi ještě někde na cestě, ale určitě ne na hřišti. Úvod zápasu byl katastrofický, první branku jsme vstřelili v 10. minutě za stavu 0:7. Do konce zápasu se kluci již nevzpamatovali a prohráli jsme vysoko 14:25.

Druhý zápas s Jičínem byl úplně jiný. Kluci se vyhecovali a podali jeden z nejhezčích letošních výkonů. Po vyrovnané první polovině 13:13 jsme opět trochu zaspali vstup do druhé půlky a prohrávali jsme o 4 branky. Kluci se ale nevzdali a stáhli rozdíl ve skóre na jedinou branku. Několikrát jsme šli do útoku a mohli jsme zápas otočit, ale zbrklost v zakončení nás připravila o lepší výsledek. Nakonec jsme po chybách podlehli Jičínu 18:21.

Třetí zápas s Karvinou byl vyrovnaný do 13. minuty prvního poločasu, kdy jsme ještě vedli. Pak jsme si vybrali opět slabší chvilku a hloupými chybami jsme nechali odskočit soupeře na poločasový výsledek 7:13. V druhé půlce jsme opět bojovali, ale výpadek z konce prvního poločasu jsme již nezvrátili. Druhou půlku jsme sice vyhráli 9:8, ale celkově jsme prohráli 16:21. V tomto zápase se navíc zranil náš nejlepší střelec Domink Doškář a věděli jsme, že poslední zápas bude hodně náročný.

To se také potvrdilo. Kluci opět nastoupili nekoncentrovaní a střelecky Dominika nikdo nezastoupil. Zápas jsme prohráli 15:25. I když máme po 3 kolech žákovské ligy pouze 2 body a jedinou výhru, tak věřím, že v dalších kolech se budeme zlepšovat. Kluci vědí, že mohou hrát vyrovnané zápasy s většinou soupeřů. Herně na to určitě mají, jen se musí správně namotivovat!

Obrovské díky patří panu Špačkovi za odřízení jedné dodávky, klukům za předvedenou hru a Danovi za koučink.
J.S.