Starší žáci po roce opět rozehráli žákovskou ligu. K prvnímu turnaji jsme odjeli v neděli do Velkého Meziříčí. Odjížděli jsme možná s vyššími ambicemi, ale nakonec si odvážíme jedno vítězství a tři porážky.

Na úvod nás čekal Chodov, se kterým jsme odehráli přátelské utkání minulý týden. Kluci si asi mysleli, že tohoto soupeře porazíme a do 14. minuty prvního poločasu byl stav vyrovnaný. Pak ale přišel totální kolaps a během 4 minut jsme dostali 5 rychlých branek a prohrávali jsme o 6 gólů. Vstup do druhé půle se nám vydařil a kluci se ještě snažili výsledek otočit. Stáhli jsme skóre na 2 branky, šli jsme dvakrát do útoku a mohli vyrovnat, ale špatná koncovka nás opět srazila na zem. Nakonec jsme prohráli 11:16.

Ve druhém utkání jsme hráli s Plzní. Zde jsme s vítězstvím moc nepočítali, první poločas hráli kluci velice dobře, ale ve druhém nás již Plzeňáci přehráli a konečné skóre bylo 15:23.

Ve třetím zápase jsme hráli s Novým Veselým. První poločas byl zase celkem dobrý, ale začátek druhého? Za 6 minut skóre 0:6, spousta chyb a neproměněných šancí a konečné skóre 14:20. Určitě jsme nechtěli odjíždět se 4 porážkami.

Do závěrečného zápasu s Velkým Meziříčím kluci dali opravdu vše. Hra možná nebyla tak pohledná, ale vybojovali jsme první letošní výhru 20:17.

Co naše výkony nejvíce sráží jsou hloupé chyby, ztráty balónů a neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Kluci (hlavně ročník 2005) by se měli zamyslet nad svým přístupem k tréninkům a k zápasům. V rozhodujících momentech zápasů nám chybí disciplína a obětavost.

Děkuji rodičům za odvoz JS a DB.