Mladší dorost přezimuje na prvním místě tabulky

689

HC Pardubice – Úvaly
20:43
(12:21)

Mladší dorost přezimuje ve druhé lize na prvním místě. Poslední utkání podzimu v Pardubicích jsme zvládli a zvítězili, výkon to ale optimální nebyl.

Několikrát jsme propadli v obraně v základní herní činnosti jeden na jednoho a navíc jsme v útoku vyprodukovali za šedesát minut 10 nevynucených technických chyb. Střelecky se dařilo především trojici Taitl, Vácha, Hájek, kteří měli shodně tři neproměněné šance a zbytek střel bezpečně proměnili. Ke svému prvnímu podzimnímu utkání po dlouhé a těžké nemoci nastoupil Oliver Kürti a hned se čtyřikrát zapsal do listiny střelců. Jan Uma nastoupil ke svému prvnímu utkání v životě a vytvořil si jednu střeleckou příležitost, kterou sice neproměnil, ale jinak zvládl svou premiéru dobře. V bráně byl velkou překážkou pro domácí Tomáš Šubrt, který k 19 zákrokům a celkové úspěšnosti přes padesát procent předvedl i několik výborných založení rychlého útoku, kdy nejlepší byl poslední trhák na Vojtu Váchu, který dokonalou přihrávku zužitkoval ve svůj jubilejní desátý gól v tomto zápase a podtrhl tak svůj výborný výkon nejen v tomto utkání, ale i v celém podzimu. Na pivotu se několikrát prosadil Radek Zábal. Smůlu měl Michal Carboch, který si podvrkl kotník a ukončil podzimní část zraněním, ze kterého se bude dostávat několik týdnů. Naši nejlepší hráči a tahouni týmu byli a jsou Michal Hájek a Vašek Taitl, kteří dovedli svůj tým k dalšímu vítězství.

Do jarní části ale musíme zlepšit všechny stránky naší hry, abychom mohli pomýšlet na celkový úspěch ve druhé lize. Jarní část bude nesmírně těžká nejen proto, že všechna důležitá utkání hrajeme na půdě soupeřů, ale i proto že udržet formu celých deset měsíců je samo o sobě velice složité.

Hráčům děkujeme za celý podzim, rodičům za podporu a všem přejeme krásné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku 2020.

Jiří Dráb, Tomáš Skřivan

Sestava a branky:
Šubrt Tomáš (G), Taitl Václav (11), Zábal Radek (4), Šveňha David, Hájek Michal (9), Vácha Vojtěch (10), Carboch Michal (3), Černovský Tomáš (2), Kürti Oliver (4), Jan Uma

Zápis z utkání: ZDE