Nervy až do posledního zápasu – o postupu našich starších žáků rozhodl výsledek utkání mezi Mělníkem a Kutnou Horou na konci celého turnaje. Tak by se dal shrnout sobotní turnaj, na kterém se rozhodovalo o vítězi Středočeského kraje a postupu do žákovské ligy. Jak se vše odehrálo?

Celý týden se kluci připravovali na první zápas v turnaji s domácí Zručí, jediným týmem, který nás porazil v dlouhodobé soutěži. Do tohoto zápasu kluci vstoupili plní odhodlání a od začátku svého soupeře přehrávali. V úvodu jsme vedli o 5 branek, pak jsme trochu polevili a v poločase byl výsledek 7:6 pro nás. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili lépe než soupeř a naše vedení postupně narůstalo. Nepřekvapila nás ani hra soupeře v 7 hráčích, zvládli jsme závěrečný nápor a zvítězili jsme 17:13. V tu chvíli se zdálo, že nám již postup do žákovské ligy neuteče, ale vyhráno ještě zdaleka nebylo.

Ve druhém zápase s Mělníkem jsme prostřídali celou sestavu a relativně v poklidu jsme došli k vítězství 19:13. Zruč po prohře s námi na další zápasy trochu rezignovala a darovala vítězství Kutné Hoře o 10 branek. Tento výsledek byl velice důležitý pro další vývoj v turnaji.

Ve třetím zápase jsme se střetli s dosud neporaženou Kutnou Horou. Ačkoliv všichni věděli, že jde o důležitý zápas a je nutný 100% výkon, nastoupili kluci do zápasu velice vlažně. Úvod zápasu byl dobrý a vedli jsme prakticky celý poločas o 2 branky. Začátek druhého poločasu byl ovšem tragický. z vedení 10:8 jsme během 8 minut prohrávali 11:13 a začalo velké drama. Kluci ale zabojovali a v poslední minutě jsme šli do vedení 15:14. Na poslední útok Kutné Hory zbývalo 15 sekund. Kluci po rozehrání rychle přerušili hru a čas doběhl do konce. K údivu nás všech rozhodčí vrátil čas o 3 sekundy zpět. Z rozehrané devítky se přesně do šibenice trefil hráč Kutné Hory a zápas skončil remízou 15:15. V tuto chvíli byla na postupujícím místě díky skóre Kutná Hora. Kluci byli velice zklamaní.

Existovala ještě naděje na přímý postup, ta vedla přes naše vysoké vítězství nad Kolínem, ale zároveň jsme museli čekat na rozdíl ve skóre v posledním zápase mezi Mělníkem a Kutnou Horou. Náš zápas vzali kluci opravdu vážně a od začátku nedávali Kolínu šanci. Skóre postupně narůstalo a zastavilo se na výsledku 33:12 pro nás. Vítězství o 21 branek nám dávalo v celkovém součtu náskok na Kutnou Horou o 14 branek.

Na poslední zápas turnaje mezi Mělníkem a Kutnou Horou všichni naši hráči fandili Mělníku. Snad i díky této podpoře se hráči Mělníka vybičovali ke skvělému výkonu a po většinu zápasu nad Kutnou Horou vedli. V závěru sice vedení neudrželi, ale porážka o 4 branky nám k přímému postupu do žákovské ligy stačila.

Chtěl bych poděkovat všem klukům za předvedené výkony. Další poděkování patří rodičům za podporu, které si velice vážíme, ale měl bych jednu velkou prosbu: Fanděte prosím vždy v duchu FairPlay, podporujte naše kluky a neřešte výroky rozhodčích. Chápu, že ve vypjatých zápasech jsou veliké emoce, ale udržte je na uzdě. Děkuji

Naše sestava, která vybojovala přímý postup do žákovské ligy:
Šubrt Richard, Kroc Tomáš, Vilimovský Michael, Tischer Lukáš, Špaček Jaroslav, Trapek Matěj, Doškář Dominik, Pičman David, Kebrt Ondřej, Slavík Vojtěch, Rozlivka Jan, Jura Matyáš, Jeřábek Vojtěch, Roubal Jakub
Vedení týmu: Michal Polák, Jirka Slavík, Markéta Slavíková