Mladší žáci A na turnaji ve Zruči

0
40

Dvoudenní turnaj ve Zruči nad Sázavou byl pro mladší žáky ročníku 2007 velkou zkouškou. Na turnaj odjeli všichni až na Adama Černovského a Davida Planého, kteří byli nemocní. Pro tento ročník to byl zcela jistě turnaj dvou různých dnů. V tom prvním se dařilo všechno, co mělo, z kluků čišelo nadšení z házené a na hřišti předváděli pěkné jak týmové, tak individuální výkony. Druhý den, jako by kluky vyřazovací zápasy trochu rozhodily, a spolu s přibývající fyzickou únavou kupili spoustu chyb, především v útoku. Kluci se točili a zkoušeli hrát na různých postech, učili se novým dovednostem a získali spoustu důležitých sportovních zkušeností.

První den jsme zahájili utkáním proti Kostelci nad Labem, který v průběhu celého turnaje předváděl krásnou házenou, a ani pro nás to nebyl úplně snadný soupeř. Zápas se dlouho tahal ze strany na stranu, k vítězství o dva góly jsme díky větší důraznosti v obraně. Následovali zápasy s Libčicemi, Hudlicemi a Bělou pod Bezdězem, kde jsme jednoznačně zvítězili. Poslední zápas dne nás čekal s tradičním rivalem z Mělníku. Kluci se na zápas připravili a přistoupili k němu velmi zodpovědně. Konečný rozdíl dvou gólů ve skóre jednoznačně stojí za výbornými zákroky Ríši Charouzda a Kuby Ruska. Po tomto utkání byli kluci ve velké euforii. Ale jak to tak bývá, když sebevědomí přeroste přes nějakou hranici, není to úplně dobře…

Druhý den se od rána kluci viděli ve finále. Trenéři se snažili jejich nadšení klidnit a soustředit se na semifinále s Příbramí. Kombinace laxnosti v obraně a neproměňování sedmimetrových hodů a náskoků ze spojek rychle vedla k tomu, že Příbram vedla 3:0. Po změně obranného systému se obrana zlepšila, ale náš útok byl proti příbramské obraně 0:6 totálně bezradný. A v momentě, kdy už se někdo dostal na šestku, tak trefil brankáře. Ani osobní obrana na závěr nepomohla, a tak jsme prohráli o 3 góly a čekal nás zápas o 3. místo. V tom jsme se opět utkali s Mělníkem. V tomto utkání jsme již zpevnili obranu a první poločas se tahali o gól. Bohužel ke konci poločasu nám Mělník utekl na rozdíl dvou branek po několika neproměněných střelách v útoku. Ve druhém poločase se střelecká úspěšnost nezlepšila, přišlo několik chyb v obraně a náskok Mělníka se prohluboval.

Kluci si na turnaji prožili dva různé dny, jeden plný euforie a sebevědomí a druhý, který jim opět dodá trochu pokory. Celkově z toho prvního jsem byl opravdu nadšený a jsem přesvědčen o tom, že ukázal velký potenciál do budoucna. Druhý naopak ukázal na situace, na kterých je třeba v trénincích dál pracovat a které s trochou únavy v zápasech zdaleka nefungují tak, jak je trénujeme na tréninku. Všichni (až jednu jedinou výjimku v sobotu) si zahráli v každém zápase a točili se na různých postech. Věřím, že kluci si turnaj užili a opět nabrali motivaci k tréninků, které jsou základem k úspěchu.

Ještě bych chtěl poděkovat Zruči nad Sázavou a především Vencovi Starému za perfektní organizaci turnaje!