V neděli 8.9. odjeli starší dorostenci do Pardubic k poslednímu přípravnému turnaji před novou sezonou, kde se postupně utkali s domácím týmem, družstvem Maloměřic a s konkurentem z první ligy Jičínem. Utkání se hrála 2×25 min, což byla velmi dobrá prověrka hráčských a hlavně fyzických schopností kluků.

První ranní zápas s domácími byl na začátku poznamenán brzkým začátkem (8:30). Zpočátku jsme byli nervózní a nerozehraní a hra byla plná nepřesností a technických chyb. I přesto jsme ale byli o třídu lepším týmem a když se nám povedli nacvičené kombinace, tak jsme dávali góly. Ve spojení s důraznou a pohyblivou obranou začal náš náskok postupně narůstat. Postupně se zlepšovala i hra v útoku a i díky dobrým zákrokům obou brankářů (Lukáše Vlasáka a střídajícího Adama Kramáře) jsme nakonec dovedli utkání k vítězství 26:13 i přes spoustu neproměněných příležitostí.

Do druhého zápasu proti Maloměřicům jsme šli posílení o Štěpána Brabce, který se připojil k týmu a s kluky se postupně  seznamuje a sehrává. Bohužel úroveň soupeře byla ještě nižší než u domácích a tak jsme si s chutí zastříleli a procvičili herní kombinace i obrannou činnost. Utkání skončilo výsledkem 34:13.  Znamenalo to vítězství ve skupině a finálový zápas proti Jičínu.

Utkání jsme začali výborně. Důraznou a pohyblivou obranou jsme dělali soupeři problémy úspěšně zakončit a v útoku se nám dařilo naše kombinace dovést až ke gólu. Dostali jsme se do jedno až  dvoubrankového vedení, které jsme ale postupně ztratili, zejména neproměňováním i těch nejvyloženějších šancí. Bohužel za celé utkání jsme jich nastřádali cca 8-10. V poločase jsme sice prohrávali o tři branky, ale na začátku druhého jsme se dostali na dostřel jediné branky (12:13). Soupeř, který utkání bral nesmírně prestižně, ještě přitvrdil v obraně a na druhé straně naše přitvrzení znamenalo většinou sedmimetrový hod pro soupeře anebo vyloučení našeho hráče na dvě minuty. V tomhle se ještě opravdu musíme do začátku ligy zlepšit. Důraz nesmí být pokaždé faul….

Soupeřův náskok i přes naše branky v oslabení začal narůstat a s přibývající únavou jsme už neměli sílu utkání zvrátit. Konečný výsledek 18:23 ale ukázal, že se můžeme tradičním prvoligovým týmům vyrovnat a při zkvalitnění obrany a zakončení je i porážet.

Nezbývá než popřát klukům hodně úspěchů, štěstí a bojovnosti do nové sezóny v první lize a věříme v dobré výsledky a podporu fanoušků!!