Házenkářský festival Lovosice

2007

Mladší žáci se zúčastnili házenkářského festivalu v Lovosicích v termínech 6. – 8. září 2019. Náš klub byl reprezentován u ročníku 2008 Jakubem Kubátem, Viktorem Otáhalem, Matyášem Matušinským, Štěpánem Václavíkem, Štěpánem Macurkem, Karimem Deifem, Samem Fathim, Davidem Jahnem, Matyášem Zahurským, Markem Bádalem, Markem Novotným a Kristiánem Špíškem. Ti tvořili jeden tým. Z ročníku 2007 se turnaje zúčastnili David Planý, Daniel Horčičák, Richard Charouzd, Saša Pitkievič, Vojtech Korbelář, Radek Kreis, Pavel Zelený, Adam Záhurský a Lukáš Hájek. V pátek čekaly oba týmy tři zápasy, v sobotu dva a v neděli rovněž dva. 2008 měl ve skupině Velké Meziříčí, Mladou Boleslav, Příbram, Lovosice I (pozdější vítěze) a Liberec. Statečně bojovali proti o rok starším klukům. Dokázali porazit Mladou Boleslav a remizovat s Příbramí. Nastupovali všichni hráči a snažili se předvést dobrý výkon. Ročník 2007 nastoupil proti týmům Lovosice II, Dukla Praha, Rokycany, Most, Horka nad Moravou. Po odehrání základních skupin mohla nastat pikantní situace, kde při případné výhře obou týmů se mohli postavit proti sobě. Bohužel soupeř ročníku 2008 byl nad naše síly a kluci s Hostivicemi nezvítězili. Ročník 2007 měl za soupeře Zruč nad Sázavou. Tento zápas přinesl skutečné drama. Přes špatný průběh se podařilo vyrovnat a šlo se na sedmimetrové hody. Celý stadion bouřil a fandil a hlavním hrdinou tohoto momentu se stal náš brankář Ríša Charouzd, který chytil dvě „sedmičky“ a poslal nás do boje proti Hostivicím a naopak Zruč proti naší 2008. Poslední zápas oba naše týmy prohráli. 2008 nezvládli sedmimetrové hody a Zruč nám oplatila vyřazení z předešlé části. Zjistili jsme nedostatky v obraně i v útoku, na kterých budeme muset při tréninku pracovat. Velmi nás mrzela nedisciplinovanost některých hráčů mimo hřiště, která byla na pokraji poslání domů. Děkujeme rodičům za podporu a za odvoz hráčů zpět do Úval.

Pavel Sedláček

2008

Ročník 2008 odcestoval do Lovosic otevřít novou sezonu ve vyšší kategorii mladších
žáků. Ve skupině nás čekali soupeři z Mladé Boleslavi, Příbrami, Lovosic, Velkého Meziříčí
a Liberce. Ve skupině jsme skončili s bilancí jedné výhry, remízy a dvou porážkách. Ve
vyřazovacích soubojích jsme nestačili na vysunutou obranu Hostivic a následně jsme
předvedli kvalitní výkon proti Zruči, která zápas předtím trápila naše zkušenější 2007.
Bohužel jsme prohráli na sedmičky, které jsou tradičně naší noční můrou. Naše 2008 si
užili atmosféru turnaje plnými doušky, především extraligové utkání Lovosic proti
Kopřivnici. Bohužel zůstali výsledkově za očekáváním. Oproti předchozím turnajům, jsem
často propadali hrubým chybám v útočné fázi, kde jsme soupeří dovolili mnoho
samostatných úniků na naší branku. Neprosazovali jsme se v situaci jeden na jednoho,
neproměňovali sedmičky, nepředvedli prakticky žádný trhák či rychlý přechod do útoku.
Oceňujeme fakt, že každý zápas jsme odehráli s nadšením a chutí hrát házenou. Byla
vidět i pozitiva. Kluci se před každým zápasem pečlivě přepravovali na soupeře,
vizualizovali, přemýšleli co v zápase udělají, atd. Toho jsou hlavní atributy na které
chceme sázet v další fázi sezony, konkrétně disciplína, chuť hrát, trénovat, kamarádit se a
budovat kvalitní kolektiv. Naše družstvo toto splňuje. Ovšem čeká nás ještě moc práce,
abychom mohli příští rok vylepšit umístění do vyšších pater kam Úvaly patří.
Děkuji kluci za hezký víkend, který jsem s Vámi mohl strávit.

Michal Švandrlík