V neděli 16.6. se naši mladší žáci „A“ i „B“ zúčastnili turnaje o třeboňského kapříka.
Hned ze začátku bych chtěl poděkovat rodičům, kteří pro nás vymysleli a připravili sobotní výlet do campu s přespáním. Zajistili pro nás odvoz i snídani na další den a mnoho dalších věcí. Myslím, že kluci se náramně bavili a prožili s házenou i jinou zábavu, než jen házenou.

Teď tedy k turnaji. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, rozdělených do dvou skupin po 4.
Turnaj tým „B“: Tento tým byl složen ze samých 2007 + dvě 2008. I přes věkový rozdíl si náš tým vedl výborně. Kluci se snažili hrát rychle dopředu a dost našich útoků skončilo náhrou do pivota, za což si zaslouží velkou pochvalu. Naší slabinou byla obrana, kde byl vidět strach ze starších kluků. Samozřejmě pochvala patří i oboum brankářům, kteří i proti velkým ranám soupeře chytali vše co se dalo. Ve skupině jsme skončili 3. V souboji o 5 místo jsme podlehli Českým Budějovicím. Celkově tým „B“ obsadil 6 místo a dokázal že má na to hrát i proti starším klukům.

Turnaj tým „A“: Náš „A“ tým byl naopak složen ze samých 2006 a tak se očekával i celkový úspěch na turnaji. Ve skupinové fázi nás po první dvou přesvědčivých vítězstvích čekal souboj o první místo ve skupině proti domácí Třeboni. Tento zápas kluci zvládli na výbornou a to i přes nepřízeň proměňování v prvním poločase. Ve finále jsme narazili na tým Dukly. Bohužel Filip Valach kvůli zranění do zápasu nenastoupil. I přes to jsme odehráli výborný první poločas (8:7 pro Duklu). V druhém poločase, ale přišli další zranění + velká únava z celého turnaje a nakonec jsme týmu Dukly podlehli. Tým „A“ se celkově umístil na 2 místě a úspěšně splnil očekávání trenéra. 🙂

Daniel Bossanyi