Bez ohledu na naše ambice, naši cestu, naši filozofii, atd. byl tento turnaj skutečným vrcholem celé sezony. Vrcholem proto, že se jednalo o velký národní turnaj, o poslední turnaj sezóny a nakonec o poslední turnaj ročníku 2008 pod hlavičkou minižáci.

Již před začátkem turnaje jsme věděli, že budeme oslabeni o důrazného Bádala a Matěje Havla. V turnaji se jejich absence dost často projevovala, nicméně jsme jeden tým a absencí kohokoli se musíme umět vyrovnat a jeho místo zastoupit. Ve skupině nás čekali soupeři z Chodova, Bělé, Jičína, Ivančic, Horky a RADEBEULER (GER). Naši tajnou ambicí bylo z této náročné skupiny postoupit do A skupiny. Po urputném boji jsme postoupili z třetí příčky se 7 body, díky vítězstvími na Bělou, Ivančicemi a remízou s Chodovem.  V další náročné fázi jsme odehráli vyrovnaná utkání se Strakonicemi (3.místo na turnaji) a Újezdem u Brna, bohužel jsem oba zápasy prohráli (chybělo pověstné štěstíčko). Remízový zápas jsme odehráli s Vršovicemi a následný zápas s domácím Libercem už byl nad naše síly.  Bohužel i poslední souboj o konečné 11.místo s Kutnou Horou naší borci nezvládli a tak obsadili v turnaji krásné 12.místo (z 28 účastníků).

Turnaj hodnotíme společně s vedením klubu jako úspěšný. Všichni hráči dostali stejný prostor na hřišti, různé pozice, absenci tlaku na jejich výkon, atd. Celou dobu jsme se prali s nervozitou, která bohužel příliš nepustila do zápasů naše tahouny Václavíka, Macurka, Novotného a Deifa. Oceňujeme velkou bojovnost Samiho a Matese Matušinského, kteří do každého zápasu nastoupili jako by byl jejich poslední :-).  Spoustu skvělých zákroků předvedli Zahurský, Jelínek i Jahn a přes pár drobných zaváhání ukázali, že mohou být brankářkou nadějí Úval. Macurek, Deif a Novotný se snažili prosazovat z každé pozice svými a góly nás táhli kupředu. Václavík z pozice střední spojky dodával naší hře potřebný klid v útočné fázi a svoji střelbou ukazoval, že má Mates Havel velkou konkurenci. Pár krásných průniků zaznamenal i Kristián Špíšek. Všichni naši hráči dali do turnaje všechno! Ukázali radost i slzy, vše co ke sportu patří.

Závěrem chci poděkovat svým 2008 za úžasné tři dny a vlastně i úžasné dva roky, které jsem s vámi strávil.  Být na každém tréninku s vámi nás s Pavlem naplňovalo hrdostí nad vašim progresem  a váš úsměv po každém gólu byl největším oceněním naší práce s vámi. Děkuji rodině Macurkových a Zahurských za podporu při turnaji. Následně i panu Drábovi za umožnění pracovat s tímto skvělým ročníkem.

Závěrem opakuji větu, kterou Vás učíme : je potřeba prohrávat bitvy, abychom vyhráli válku! Děkujeme za skvělou sezonu borci!!!!!

A ještě několik našich hlášek z tréninků (kdo nezná nepochopí)

Víš na co je tahle příhrávka?…….úplně na ……….!

Nejsme v Teplicích

Je lepší to dělat pomalu a blbě než blbě a rychle

Tffffujjjj

Jdeme a dáme jeden kopec

Užili jsme dost srandy a házené borci – Děkujeme Michal a Pavel