V neděli 5.5. 2019 jsme se měli vydat do Kostelce. Vinou špatného počasí byl turnaj přesunut do Úval. Naši hráči si tedy mohli zahrát na domácí palubovce před naším publikem. Na turnaji se představili naši hráči Novotný M., Havel, Václavík, Bádal, Fathy, Macurek, Matušinský M., Matušinský T., Záhurský M., Kubát, Jelínek, Novotný V. Přišli se nás podívat a zafandit spoluhráčům zranění Jahn a Škarka. Na turnaji na pár minut naskočil i mladý Tobiáš Matušinský, který v týdnu utrpěl úraz hlavy, přesto vyloučil vynechání turnaje. Je to obdivuhodný přístup a vztah k milované házené.

Nastoupili jsme proti tradičním soupeřům Kostelci, Hostivicím, Kutné Hoře, Bělé. Všichni hráči se snažili. Naše výkony však byly nevyrovnané. Nejhorší utkání jsme odehráli proti Hostivicím. Jednalo se skutečně o chodící házenou a všichni v hale se divili, co že se to s naším týmem stalo. Po domluvě v šatně se výkon zlepšil. Celkově nás však velmi mrzí, že výkony jednotlivců a celého týmu v porovnání s PHC upadají. Turnaj nám ukázal negativa v obraně, na kterých je potřeba zapracovat. Našly se však i světlé momenty, hlavně směrem dopředu. Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na další turnaje.

Trenéři (Trenéři Sedláček, Švandrlík)