Úvaly – Starý Plzenec
20:31
(20:13)

V sobotu 18.5. odjeli starší dorostenci k poslednímu mistrovskému utkání této sezony do Rokycan, kde se utkali s týmem HK BHS Starý Plzenec. Do zápasu jsme šli s vědomím, že k vítězství v druhé lize a k postupu do první potřebujeme bodovat. Kluci ale předvedli velmi zodpovědný přístup. Nepodlehli nervozitě ani podcenění soupeře (poslední tým tabulky) a hned od začátku hráli svou tradiční rychlou a útočnou házenou. Soupeř nastoupil se dvěma hráči hrajícími 1.ligu za Plzeň a ty nám dělali největší problémy, zejména velmi dobrou střelbou, kterou se nám nedařilo zpočátku bránit. Vše jsme ale doháněli kvalitním útokem a velmi dobrou úspěšností střelby. Skóre bylo zpočátku vyrovnané, i díky našim několika technickým chybám, ale postupem času s narůstající únavou nejlepších hráčů soupeře začalo růst v náš prospěch. V druhé části první půle nám pomohl několika dobrými zákroky i střídající brankář Tomáš Šubrt. Nakonec jsme poločas vyhráli divokým skóre 27:18.

V druhém poločase jsme pokračovali naší rychlou házenou. Soupeře ničili zejména kvalitní rychlé dlouhé přihrávky Lukáše Vlasáka z brány, které kluci proměňovali se střídavou úspěšností. Tam už asi trochu polevila koncentrace a zakončení nebylo tak efektivní. Střeleckých možností jsme si ale zvládli připravit tolik, že i tak skóre dále narůstalo v náš prospěch. Ke konci si zahráli i kluci z lavičky a všichni zvládli vstřelit alespoň jeden gól. Nejúspěšnější střelci byli s 11 góly Matouš Najman a Tomáš Böhm a s 10 góly Honza Cenigr. Celkové skóre bylo na konci opravdu výjimečné 50:31 v náš prospěch.

Po zápase už mohly naplno propuknout oslavy vítězství v druhé lize a postupu do ligy první, která nás bude příští rok čekat opět po třech letech.

Klukům patří za celou sezonu obrovské poděkování. Za vynikající výkony a výsledky, za odvedenou dřinu na trénincích a taky za neutuchající dobrou náladu.

Nezbývá než popřát klukům hodně úspěchů do nové sezóny v první lize a hráčům končícím v dorostu, Matouši Najmanovi, Štěpánu Najmanovi a Markovi Vintrychovi poděkovat za odvedené výkony v mládežnických týmech a taky popřát hodně úspěchů v družstvu mužů.

Sestava a branky:
Vlasák Lukáš (G), Šubrt Tomáš (G), Najman Štěpán (4), Chýle Karel (5), Altala Renim (2), Najman Matouš (11), Böhm Tomáš (11), Slavík Jakub (4), Cenigr Jan (10), Koula Vojtěch (1), Vintrych Marek (2)

Zápis z utkání: ZDE