Starší žáci odehráli v neděli 19.5.2019 závěrečný turnaj žákovské ligy v Liberci. Čekaly nás opět 4 nelehké zápasy s Lovosicemi, Velkým Meziříčím, Libercem a Kopřivnicí. Všichni soupeři byli v celkové tabulce před námi, takže jsme mohli jedině překvapit.

Na úvod musím napsat, že jsme odehráli 2 a 2 velice rozdílné zápasy. 2 kluci vypustili a nepředvedli výkony, na které mají a dva zápasy odehráli skvěle. Opět jsme si dokázali, že můžeme hrát s každým soupeřem.

Ale postupně, jako první soupeř se nám postavil tým z Lovosic. To byl jeden z těch nepovedený zápasů. Od první chvíle jsme tahali za kratší konec. Nedařilo se nám v obraně ani v útoku a kluci hned od prvních minut vypadali velice odevzdaně. Poločas 18:11 tomu napovídal. Ani po změně stran se kluci neprobudili a nakonec jsme odešli s porážkou 33:22. Zápis z utkání ZDE.

Druhý zápas byl úplně jiný. Tým Velkého Meziřičí hrál v útoku velice často na pivota, změnili jsme proto obranu a všechny trenérské pokyny si kluci vzali k srdci. Obrana pracovala výborně a zápas jsme dovedli k jednoznačnému vítězství 26:16. Zápis z utkání ZDE.

V dalším utkání nás čekal tým Liberce. Začátek zápasu byl jako ze špatného snu, po našem úvodním gólu přišlo několik rychlých protiútoků, našich zbytečných ztrát a soupeř vedl 6:1. Museli jsme si vzít timeout a kluky uklidnit. Hra se ihned zlepšila a postupně jsme soupeře dotahovali. Skóre se nám podařilo otočit ještě v prvním poločase – vedli jsme 11:10. Pak ale přišli další zbytečné chyby a ztráty v útočné fázi a soupeř nám zase odskočil. V závěru se nám již vyrovnat nepovedlo a podlehli jsme 25:21. Tento zápas jsme ale hodnotili pozitivně, kluci se dokázali vrátit do zápasu a silného soupeře hodně potrápili. Zápis z utkání ZDE.

Poslední zápas byl asi nejhorší. V první půlce jsme se ještě drželi na dostřel, ale druhá půlka byla velice špatná. Nedařilo se v obraně ani v útoku a soupeř proměňoval většinu šancí. Na závěr jsme tedy podlehli Kopřivnici 18:27. Zápis z utkání ZDE.

Celkové vystoupení v žákovské lize hodnotím kladně. Výsledkově jsme sice neoslnili a skončili jsme na 22. místě, ale kluci odehráli 24 velice kvalitních zápasů a dokázali si, že hrát mohou s každým soupeřem. Věřím, že zkušenosti z těchto zápasů si přenesou do dalších sezon.

J.S. a J.D.