Starší žáci přivezli ze žákovské ligy 5 bodů

670

V sobotu 27.4. 2019 jsme vyrazili se staršími žáky na další kolo žákovské ligy. Pořádajícím družstvem bylo družstvo Lokomotiva Vršovice a jejich domácí nafukovací hala. Dalšími účastníky tohoto turnaje byla družstva: Dukla Praha B, Házená Mělník a Sokol Ostrava. Po příjezdu do haly jsme pomalu zjišťovali, že, i když venkovní teplota byla příjemná, teplota uvnitř haly bude obzvlášť v odpoledních hodinách vysoká. Naše očekávání se při posledních dvou zápasech potvrdilo. Do Vršovic jsme dorazili v sestavě 14 hráčů bez dvou opor: Tomáše Černovského a Jakuba Havla.

První zápas jsme se utkali s družstvem Dukly B. Jako tradičně proti tomuto soupeři to byl těžký a vyhrocený souboj. U kluků mě osobně překvapilo velké nasazení a také dobře zvládnutý začátek, kdy jsme v 15. minutě vedli 9:3. Kluci ke konci prvního poločasu trochu polevili a o poločase byl stav 11:6. Na začátku druhého poločasu se kluci zase chytli a soupeři jsme zvládli odskočit až na 8 branek. Poté ovšem přišel střelecký výpadek. Dukla B pomalu hru srovnala a přiblížila se až na rozdíl 3 branek. Naštěstí se nám podařilo ubránit následující útok soupeře, nedovolit mu přiblížit se na 2 branky a zápas jsme dotáhli do vítězného konce se skóre 23:18. Zápis z utkání ZDE.

Naproti tomu druhý zápas byl naprosto odlišný od prvního. Proti týmu Házená Mělník se nám po celý zápas nedařilo prosazovat z jasných brankových příležitostí. Neskórování z vyložených příležitostí znamenalo neustálé přelévaní vedení v zápasu. Jednou jsme vedli my a za minutu už vedl Mělník. Po celý zápas nebyl rozdíl ve skóre více než o dvě branky! Za konečnou remízu 24:24 jsme vlastně mohli být rádi, kdy ke konci zápasu soupeř trefil tyč a nám se z protiútoku již nepodařila vsítit branka. Dle mého názoru jsme tento zápas mohli vyhrát i o 10 branek. Zápis z utkání ZDE.

Třetí zápas a pro nás nejtěžší soupeř Sokol Ostrava. S tímto soupeřem jsme se střetli přesně před týdnem na PHC, kde jsme prohráli 12:22. Proto bylo všem jasné, že souboj to bude těžký, k čemuž přispíval i náhlý obrovský teplotní skok v hale, kde se i sedící hráči (a pokřikující trenéři) zapotili. Kluci však k zápasu přistoupili výborně. Nepustili jsme soupeře k velkému odskoku a hráli s ním vyrovnaný souboj. Po většinu prvního poločasu bylo skóre vyrovnané. O poločase na světelné tabuli svítil stav utkání 15:16. Bohužel druhý poločas nevypadal jako ten první. Kluci byli již utahaní a taky vyčerpaní z horka. Soupeř se brzy dostal do trháku a začal nám dávat laciné branky, kdy jsme se ani pořádně nestihli vracet do obrany. My jsme se na každou naši branku hrozně nadřeli a poté přišel laciný gól do naší brány. Bohužel ani „chycení druhého dechu“ v 16. minutě, kdy jsme my vsítili tři branky za sebou, nám nebylo nic platné a jen jsme korigovali stav na 26:32. Zápis z utkání ZDE.

Poslední zápas proti Lokomotiva Vršovice byl znovu hrozně náročný. Kluci byli již „vyšťavení“ z předešlých zápasů a po celém dni stráveném na turnaji. Byl to zápas plný chyb, kde jsme neměli ani velkou střeleckou úspěšnost a ani v obraně se nedařilo. V prvním poločase jsme ze 14 branek dostali 10 z křídla. Hra opravdu nebyla podle našich představ a utrápené vítězství, které jsme vybojovali až ke konci zápasu, byla aspoň sladká tečka za tímto náročným turnaji. Zápis z utkání ZDE.

Po celý turnaj nás střelecky táhnul hlavně Honza Krista, Michal Carboch a Oliver Hejnic, k nimž se přidal Matyáš Jura, který bezpečně proměňoval všechny sedmimetrové hody. V posledních dvou zápasech se na pozici spojky dařilo i Vojtovi Váchovi, který se mrštným pohybem dokázal uvolnit, stejně tak z křídla. Z křídla také Dominik Doškář a Vojta Jeřábek. Na pivotech se dařilo i Ondrovi Kebrtovi či Jardovi Spačkovi. Děkuji všem za účast a za předvedené výkony a přeji jim, aby na sobě neustále pracovali a zlepšovali se.

Co nás určitě trápí je obrana! V obraně máme velké mezery, kde si nejsme schopni pohlídat uvolnění jeden na jednoho a ani střílejícího hráče z větší dálky. Nevystupujeme správně proti hráči a neposouváme obranu, abychom případné mezery v obraně zavřeli. Je na tom opravdu potřeba v tréninku zapracovat a přistoupit ke všem tréninkům s větší pílí. U brankařů je vidět dobré čtení střelby spojek, ale pokud jde o křídla, mají co zlepšovat!

Každopádně všem za předvedené výkony děkuji.

Ladislav Pokorný