Výběr minižáků 2008 odcestoval v sobotu ráno na turnaj do Kutné Hory. Tým byl ve složení Špíšek, Bádal, Kubát, Jahn, Fialová, Jelínek, Fathi, M. Zahurský, M. Matušinský, Deif, Václavík, Macurek, Havel. Hrací doba byla 2×10 minut.

První utkání jsme odehráli hned ráno proti domácí Kutné Hoře. Bylo to hrozivé utkání plně chyb, nepřesností a nezodpovědnosti. V kabině jsme si vše vyříkali a vrhli se do dalšího zápasu. S pozdějším vítězem turnaje Libercem jsme o stupeň zlepšili vlastní hru. S dobrým soupeřem začali hrát i naši hráči. V bráně vynikal Matyáš Zahurský, který mimo jiné chytil nejlepšímu střelci sedmičku a další dobře umístěné střely. Vzrůstal výkon i dalších hráčů, jmenoval bych Karima Deifa či Kristiána Špíška. Další zápas proběhl proti Kostelci, který měl pouze jednoho hráče na střídání. Zlepšovaly se i výkony ostatních hráčů, Matěje Havla, Štěpána Macurka nebo Štěpána Václavíka, který dorazil na turnaj rovnou ze školy v přírodě. Stále jsme však nebyli spokojeni s organizací hry a s herními činnostmi jednotlivců. Poslední utkání bylo odlišné od ostatních, protože Zruč nad Sázavou hrála osobní obranu. Našim hráčům se proti soupeřům dařilo a bylo vidět, jak se borci navzájem povzbuzují a bojují jeden za druhého. Tuto skutečnost je potřeba ocenit.

Celkový dojem z turnaje byl spíše pozitivní. Ukázal nám velké rezervy. Naopak byly viditelné některé dobré výkony jednotlivců. Turnaj byl ovlivněn i tím, že jsme hráli ostrý turnaj v házené 6+1 po více než 4 měsících. Po konci turnaje byl oceněn náš hráč Matěj Havel pořadatelem jako nejlepší hráč turnaje. Celkově náš tým obsadil 3. místo. Důležitější než výsledek bylo ukázání našich chyb a rezerv, na kterých budeme pracovat.

Kutná Hora – Úvaly 11:5
Úvaly – Liberec 6:13
Kostelec – Úvaly 6:8
Úvaly – Zruč 14:12
3.místo