Důležité vítězství staršího dorostu v Náchodě

684

Úvaly – Náchod
40:34
(22:17)

Naši starší dorostenci odjeli v sobotu k dalšímu mistrovskému utkání do Náchodu bojovat o vedení v druhé lize.

Čekal nás velmi silný soupeř, posílený o dva své nejlepší střelce prvoligových mladších dorostenců. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Dařilo se zejména střelcům, na úkor obran a obou brankářů. V polovině poločasu jsme ale zlepšily obranu a po několika dobrých rychlých útocích jsme navýšili vedení až na šest branek. Výrazné vedení jsme až na pár výjimek udržely do konce poločasu, který skončil výsledkem 22:17 v náš prospěch.

O poločase trenér „Špenda“ kluky upozorňoval, že nesmí polevit v útoku, ale zejména v obraně, abychom soupeři nedali šanci na přiblížení ve skóre. Tentokrát, na rozdíl od předchozích utkání, se nám to povedlo. Celý začátek druhého poločasu jsme udržovali 5-7 brankový rozdíl, který jsme pak v hektickém a od soupeře až přehnaně přitvrzeném závěru navýšily místy až na 8 gólů. Utkání jsme dovedli nakonec k jednoznačnému vítězství 40:34. Dařilo se zejména střelcům ze spojek (Matouš Najman, Dan Doškář, Karel Chýle a Tomáš Böhm) a z křídel (Honza Cenigr, Štěpán Najman a Vojta Koula). Udržely jsme vynikající úspěšnost střelby přes 80%!! Na pivotu odvedl v obraně i v útoku velký kus práce Kuba Slavík a několika důležitými zákroky obranu podpořil i Lukáš Vlasák v brance.

Sestava a branky:
Vlasák Lukáš (G), Ransdorf Michael (G), Najman Štěpán (5), Vintrych Marek, Chýle Karel (4), Altala Renim, Najman Matouš (8), Böhm Tomáš (4), Slavík Jakub (4), Koula Vojtěch (4), Cenigr Jan (6), Doškář Daniel (5), Hejnic Tadeáš

Zápis z utkání ZDE