Starší žáci vyhráli první zápas v žákovské lize a nemuselo být jen u jednoho vítězství!
V neděli zajížděl tým starších žáků do Kuřimi k 3. kolu žákovské ligy. Na turnaji je čekaly týmy: Sokol Vršovice, Kuřim, Nové Veselí a Karviná. Do sestavy se vrátil po delší pauze Tomáš Černovský a v zápasech to bylo hned znát. První zápas jsme změřili síly se Sokolem Vršovice. Celý první poločas bylo skóre vyrovnané, i když jsme mohli několikrát soupeři odskočit, nikdy se nám to nepodařilo a v poločase jsme vedli o jeden gól. Ve druhém poločase se zlepšil výkon obrany, v brance velice dobře zachytal Vojta Slavík, v útoku se dařilo především Kristovi s Váchou a Černovským, a nakonec jsme mohli slavit první vítězství 23:15. Zápis ZDE.

Druhý zápas s domácí Kuřimí byl velice dlouho podobný tomu prvnímu. Vyrovnaný poločas 8:8 a boj o každou branku. Po přestávce jsme zaspali vstup do druhé půlky a domácí nám odskočili na 3 branky. Kluci to ale nezabalili a bojovali až do konce. V závěru jsme sahali po vyrovnání, ale poslední rychlý brejk jsme nezakončili a prohráli jsme o jednu branku 16:17. Mrzet nás musí velké množství neproměněných vyložených šancí a zbytečné ztráty míče. Zápis ZDE.

Třetí zápas s Novým Veselým jsme opět výborně odehráli první půlku s výsledkem 10:10. V té druhé ale přišly opět velké chyby, ztráta koncentrace a prohra 19:25. Zápis ZDE.

Poslední zápas s Karvinou byl kopií třetího zápasu. Skvělý první poločas 9:10 a totální kolaps v poločase druhém s konečným výsledkem 12:26. Zápis ZDE.

I přes nepovedené druhé poločasy v posledních dvou zápasech hodnotím turnaj velice pozitivně. Hra kluků má vzrůstající tendenci, dokázali si, že mohou hrát s každým soupeřem. Musíme přestat dělat velké množství chyb a proměňovat jasné šance.

Sestava a branky: Slavík Vojtěch (G), Vácha Vojtěch (15), Krista Jan (29), Havel Jakub (2), Černovský Tomáš (7), Jeřábek Vojtěch (2), Jura Matyáš (6), Doškář Dominik (6), Roubal Jakub (1), Hejnic Oliver (1), Špaček Jaroslav (4), Kebrt Ondřej (1), Trapek Matěj