Mladší žáci ročníku 2007 se v neděli 20.1.2019 zúčastnili turnaje ve Vršovicích. Kluci byli rádi, že si po dlouhé době mohou užít turnaj bez starších spoluhráčů a dostanou tak větší prostor na hřišti. Všichni hráči si zahráli na různých postech, v každém zápase nastupovali na jiném. Točili jsme i brankaře, v bráně se vystřídali čtyři. Celý turnaj vyjma oslabení jsme bránili systémem 3:3, který kluci pilují na tréninkách.
Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Bělé pod Bezdězem, proti nám nastoupila sestava složená ze dvou velkých kluků ročníku 2006, kteří bohužel snadno procházeli naší obranou. Ani v útoku se nám příliš nedařilo, snaha proniknout na šestku byla patrná jen u pár hráčů, což bylo málo.
Po poradě a povzbuzení po prvním zápase jsme nastoupili proti Rokycanům (pozdějšímu vítězi turnaje). Výrazně se zlepšila práce v obraně, kde nám soupeř neprocházel tak snadno přes střed. Bohužel jsme dobrou práci v obraně nebyli schopni užitkovat v útočné fázi, když jsme o asi 6 míčů přišli v útoku již na vlastní polovině při rozehrávce. Nicméně to, že rozdíl ve skóre vytvořily pouze naše laciné ztráty, ukazuje zase na fakt, že kluci odehráli v obraně velmi dobrý zápas a byli za něj pochváleni.
Následující zápas nás čekal s brněnskými mladšími žáky, kteří stejně jako my, byli všichni ročníku 2007. Se soupeřem jsme zprvu hráli vyrovnaný zápas, poté jsme ale udělali několik chyb v obraně a soupeř nám odskočil.
Čtvrtý zápas proti Příbrami se našim klukům opravdu povedl. Podařilo se nám ubránit příbramského pivota, na kterého to soupeř byl zvyklý všechno hrát. Dalším pilířem úspěchu bylo i zlepšení v útoku, kde se nám dařilo procházet jeden na jednoho i dohrávat na pivota. Nepříjemností bylo zranění kotníku Davida Planného, který špatně došlápl a doufejme, že se dá brzy dohromady. Po vyrovnané druhé půli jsme nakonec zcela zaslouženě ukořistili vítězství 12:9. V tomto utkání jsme předváděli krásnou házenou, na kterou byla radost se dívat! Kluci měli po zápase z vítězství velkou radost, kterou jsme se ale snažili trochu klidnit, protože nás čekal ještě zápas s domácími Vršovicemi, které byly do té doby bez bodu.
Na poslední zápas se kluci těšili a vstoupili do něj s velkým odholáním předvést podobný výkon jako proti Příbrami. Domácí tým proti nám ale nastoupil s osobní obranou, s čímž jsme si bohužel nedokázali moc poradit. V druhém poločase se pak projevila i únava, když jsme se nezvládali včas vracet a stavět se správně do obrany před rychlým útokem soupeře.
Každý jednotlivý hráč zaslouží za tento turnaj velkou pochvalu. Každý hráč v týmu je důležitý a přispěl k tomu, aby celkový obraz naší hry byl lepší. Saša Pitkevič předvedl naprosto jistý výkon na střední spojce, Radek Kreis chytře vypíchl míč v zápasu s Příbramí a navázal pak dobrou prací v obraně i v útoku v utkání s Vršovicemi, Lukáš Voříšek vstřelil dva krásné góly v posledním zápase, David Planný správně vyhodnocoval situace na spojce, když se ve správnou chvíli nebál vběhnout do obrany a vystřelit, Adam Záhurský předvedl především v obraně velkou bojovnost, i po pauze do toho dal všechno, Ríša Charouz a Kuba Rusek předváděli vynikající zákroky v bráně, Vojta Diviš v druhé části turnaje už nepouštěl spojky soupeře do kličky ven ze hřiště, Lukáš Hájek s Pavlem Zeleným předváděli perfektní kombinace spojka-pivot, přičemž bylo jedno, jestli je jeden spojka a druhý pivot, nebo je tomu naopak a Vojta Korbelář několikrát před sebou zvládl udržet i o hlavu většího kluka! Super kluci!
Přestože jsme nakonec o skóre v minitabulce 4. – 6. místa skončili šestí, za předvedenou hru se kluci stydět rozhodně nemusí. Během turnaje se zápas od zápasu zlepšovali a turnaj si užívali. Aby to ale příště mohlo být ještě lepší, je nutné pravidelně chodit na tréninky a chtít se zlepšovat.
Jakub Ransdorf – trenér