V neděli 9.12. jeli mini žáci na mikulášský turnaj do Příbrami. Poprvé v sezóně se hrálo na výsledek, a také jsme se potkali do této doby s neznámými soupeři mimo středočeský kraj. Hru našich svěřenců to však mnoho neovlivnilo, plnili si své úkoly zodpovědně a každým zápasem se zlepšovali. Dali jsme dohromady dva týmy. Museli jsme se vypořádat s absencemi, hlavně s nenadálou absencí hráče Marka Novotného. Myslíme, že se to klukům nadmíru podařilo. Kvůli této absenci zaskakoval mladý Matušinský u druhého týmu.

Sestavy byly následující. Za žlutý tým hráli Štěpán Macurek, Matěj Havel, Štěpán Václavík, Karim Deif, Matyáš Záhurský. V červeném týmu nastoupili Sami Fathi, Marek Bádal, Kristián Spíšek, Jakub Kubát, Pavlína Fialová a Matyáš Matušinský.

Byly čtyři skupiny po čtyřech týmech a dle pořadí se hrálo o umístění ve skupině první s prvními, drzí s druhými a tak dále. Žlutý tým měl ve skupině Chodov, Kostelec a Šťáhlavy. Zvítězili ve všech utkáních a obsadili první místo ve skupině.

Červený tým nastoupil proti Dukle, Hostivicím a Rokycanům. Remizovali s Duklou a díky dalším výhrám a lepšímu skóre obsadili rovněž první místo ve skupině.

Oba naše týmy tak hrály finálovou skupinu. Tam odehráli zápas proti sobě, který skončil výhrou žlutých. Dalšími soupeři byli Rokycany a Ledeč. Žlutým se podařilo v obou utkáních zvítězit. Červený tým porazil Rokycany, ale prohrál poslední zápas s tvrdě hrající Ledčí. Podepsala se zde únava po celém turnaji.

Z celkového umístění máme radost. Žlutí z 16 týmů zvítězili a červení byli třetí. Větší radost však máme z předvedených výkonů. Všichni hráči se velmi snažili, plnili si jak defenzivní, tak ofenzivní úkoly. Kombinační hra a souhra všech hráčů přinášela góly. Dařilo se nám střídat osobní obranu (většinu času) se zónovou obranou (méně – použita při našem derby). Nemůžeme vyzdvihnout jednoho hráče, ale můžeme říci, že celý tým Úval (žlutí i červení) zanechal dobrý dojem. Zároveň nám turnaj ukázal vyrovnanost hráčů. S tréninkovou dřinou se řada hráčů rychle zlepšuje. Tím se na vrchol v této sezóně pro ročníky 2008, což je turnaj Prague Handball Cup a MegaMini Liberec, těšíme ještě více.

Děkujeme rodičům za podporu v celé sezóně, za odvoz hráčů na turnaje a přejeme všem fanouškům, podporovatelům, hráčům, členům klubu TJ Sokol Úvaly klidné a příjemné Vánoce a hodně síly v dalším roce nejen s házenou na palubovce, ale i v osobním životě.

Zdraví trenéři mini žáků