V pátek dopoledne 23.11. jsme vyrazili vlakem na prodloužený víkend do Mostu na třídenní turnaj. Kromě příjemné jízdy vlakem překvapili kluky doprovodné akce turnaje, jako návštěva Mosteckého Aguadromu a bowlingu.

Po příjezdu a akreditaci jsme absolvovali náš první zápas turnaje s týmem Lions Hostivice 2006, utkání bylo po celou dobu vyrovnané, bohužel se u některých našich borců projevila zápasová nezkušenost a v závěru nám Lions utekli na rozdíl čtyř branek na konečné skóre 15:11 pro Lions. Druhé utkání dopadlo lépe, to jsme porazili Handball Liberec 13:7, chlapci se dostali do turnajového tempa a hráli s větší jistou a sebevědomím. Před třetím utkáním s Chomutovem jsme se došli ubytovat a navštívit místní jídelnu. Následné utkání s patrně nejslabším týmem naší skupiny probíhalo podle předpokladů, vybudovali jsme si náskok a kontrolovali vývoj utkání do vítězného konce 10:8

Druhý den nás čekali mnohem kvalitnější soupeři, kterým jsme i přes veškerou snahu podlehli. Hned první ranní zápas s domácím Mostem měl vysokou úroveň, chlapci bojovali a nechtěli se vzdát, hlavně základní sestava. I přes tuto snahu jsme ale podlehli 14:10. Nyní jsme v harmonogramu turnaje měli mezi dalšími zápasy hodně času, tak jsme vyrazili do již zmiňovaného Aguadromu, kde si borci zařádili na vodních atrakcích. Po obědě jsme se postavili favorizovaným Lovcům z Lovosic, tento zápas skutečně dopadl dle papírových předpokladů a prohráli jsme 7:3. V závěrečném utkání skupiny jsme potkali chlapce ze Zruče n. Sázavou, čekali jsme vyrovnané utkání, které skutečně bylo, po té co na nás Zruč vyrukovala s osobní obranou po celou dobu utkání, to nás skutečně překvapilo, kluci se nedokázali s tímto způsobem hry vyrovnat a bohužel jsme uhráli jen remízu 12:12. Tak jsme získali pouze 5 bodů a do závěrečných bojů jsme šli z pátého místa. V neděli jsme hned ráno hráli s Děčínem. S nimi jsme si poradili poměrně hladce, zahráli si všichni, hlavní tíha zápasu byla na mladších hráčích Úval a vyhráli jsme 15:5. To nás posunulo do boje o devátou příčku, kde jsme narazili na již nám známý Liberec. Tento zápas jsme taky bez problému zvládli. I když skóre nebylo tak jednoznačné, opět si mladší kluci zkusili, jaké to je nést zodpovědnost za větší část zápasu a vyhráli jsme 8:5.

Musím všechny pochválit za předvedené výkony a zlepšujícím se herním projevem v každém utkání. Vzorné reprezentování TJ Sokola Úvaly na hřišti i mimo něj.
Děkuji Tomáš Skřivan

Sestava:
Šubrt Richard, Valach Filip, Vrbata František, Tischer Lukáš, Kroc Tomáš, Planý Adam, Petráň František, Holčák Václav, Pičman David, Hájek Lukáš, Zelený Pavel, Pitkevič Alexandr