V neděli 4.11. odehráli starší žáci na domácí palubovce turnaj středočeského kraje. Turnaj byl první možností, jak se kvalifikovat na žákovskou ligu. 14 dní jsme se připravovali na tento turnaj, který byl vrcholem podzimní části. Turnaje se účastnily týmy: Kutná Hora, Kolín, Zruč nad Sázavou, Mělník a domácí Úvaly. Od začátku jsme věděli, že rozhodující zápas bude s týmem Mělníka.

V prvním zápase jsme se střetli s Kolínem. K tomuto zápasu přistoupili kluci velice vlažně a výkon nebyl 100% ní. Nicméně povinné vítězství jsme uhráli. Zápis ZDE.

Ve druhém utkání jsme porazili tým Kutné hory. K tomuto zápasu již kluci přistoupili zodpovědně. Velice dobře pracovala obrana. Jediný problém byl v útoku – proměňování vyložených šancí a nahrávky do rychlých brejků. Kluci se ale díky jasnému vítězství namotivovali k rozhodujícímu utkání s Mělníkem. Zápis ZDE.

Zápas s Mělníkem byl od začátku vyhecovaný mezi hráči i diváky. Skóre bylo vyrovnané a opět jsme neproměnili několik vyložených šancí. Na konci prvního poločasu se nám podařilo odskočit na rozdíl 3 branek. Po změně stran se nám dařilo tento náskok udržovat. Soupeři se podařilo snížit maximálně na rozdíl jediné branky. Musím všechny hráče vyzdvihnout za bojovnost, kterou v tomto zápase prokázali. V závěru zápasu hrál soupeř v 7 útočnících bez brankáře, ale kluci vše ubránili a zvítězili 15:13. Zápis ZDE.

K vítězství v celém turnaji a kvalifikaci do žákovské ligy nám chybělo jediné vítězství nad Zručí. V tomto zápase nastoupili hlavně kluci, kteří nezasáhli do zápasu s Mělníkem. Od začátku jsme jistě kráčeli za vítězstvím a postupem do žákovské ligy z prvního místa ve Středočeském kraji. Vítězstvím 26:16 kluci potvrdili první místo v celém turnaji a zaslouženě postoupili do žákovské ligy. Zápis ZDE.

Všichni kluci předvedli skvělé výkony, za které bych jim chtěl poděkovat. Naše hra se lepší, ale je stále spousta chyb, na kterých musíme pracovat.

Reprezentace Úval:
Šikl SebastianRoubal JakubSlavík VojtěchVácha VojtěchKrista JanŠpaček JaroslavTrapek MatějDoškář DominikCarboch MichalHejnic OliverKebrt OndřejHavel JakubJura MatyášJeřábek Vojtěch

Jirka Slavík – trenér