436

Úvaly – Sokol Vršovice
40:28
(21:13)

Mladší dorost začal novou sezónu na Sokolu Vršovice v netradičním čase v neděli od 19:00. Začátek zápasu byl z naší strany lehce nervózní, několik lehkých ztrát míčů v útoku a nedůsledné přistupování ke spojkám při střelbě ze střední vzdálenosti dovolili soupeři vedení 2:1. Na našich hráčích, ale bylo vidět velké odhodlání a i větší hráčská kvalita na všech postech a to se začalo brzo projevovat. Od čtvrté do čtrnácté minuty jsme vsítili 10 branek za sebou a odskočili do vedení 11:2. Po dvaceti minutách jsme vedli o 11 branek a vedení jsme mohli i navýšit, ale kluci jakoby pod dojmem většího náskoku polevili a zápas se vyrovnal. Ke konci prvního poločasu jsme dokonce nechali soupeře snížit na 8 branek. Druhá polovina utkání byla vyrovnanější než první. Pořád jsme byli ale o trochu lepším týmem a druhých třicet minut jsme vyhráli o 4 branky. V bráně se dařilo oběma našim brankářům, především Tomáš Šubrt se rozchytal k výbornému výkonu a předvedl několik skvělých zákroků při střelbě ze spojek. V útoku se střelecky dařilo hlavně krajním spojkám. Dan Doškář a Jan Stejskal měli vysoké procento úspěšnosti při střelbě z dálky. V křídlech hráli velice dobře Tadeáš Hejnic a Vojtěch Václavík, na středu obrany pracoval bezchybně Michal Hájek a když se k nim přidali i Oliver Kürti a Pavel Horák, působila naše hra velice kompaktně a házenkářsky. A to ještě zůstalo mnoho šancí ke vstřelení branky nevyužitých. Až budeme hrát těžší zápasy, musíme se v mnoha aspektech zlepšit. Potenciál ke zlepšení kluci mají, teď už je to jen o pracovitosti a trpělivosti. Jiří Dráb