Letní příprava a sportovní soustředění v Týnci nad Labem 2018

1276

V Týnci nad Labem jsme v areálu zdejší Základní školy absolvovali od neděle 19.srpna do soboty 25.srpna házenkářské soustředění, jako vyvrcholení letní přípravy na novou sezónu 2018/2019.

V kategorii mladších žáků se k ročníku 2006 přidal ročník narození 2007 a většina těchto kluků se tak poprvé ve svém životě zapojila do sportovního tréninku na letním soustředění. Nejprve ale všichni kluci absolvovali 5 tréninkových jednotek od 13 do 17.srpna v Úvalech. Na soustředění pak měli nabitý program od  rána do večera. Každý den měli dva házenkářské tréninky, dále se chodili koupat do Labe, nebo jeli do aquaparku, hráli různé hry jako baseball, přehazovanou atd. a neminula je ani noční bojovka, či závěrečný turnaj a dovednostní disciplíny, kde prokazovali svou rychlost, sílu a obratnost. Odměnou jim byl nejen zmrzlinový pohár či jiné dobroty, ale hlavně se naučili základy našeho krásného sportu, který sice někdy bolí, ale přináší především krásné zážitky sdílené v kolektivu nových kamarádů.

Starší žáci (ročníky 2004 a 2005) zahájili letní přípravu 13.srpna v Úvalech a trénovali každý den od pondělí do pátku. Po jednodenním odpočinku odjeli na osmidenní soustředění, kdy poslední 3 dny strávili na turnaji ve Zlíně. Byly to pro kluky dva velice náročné týdny a byla na nich znát únava, ale zároveň velké odhodlání a bojovnost. Jsme rádi, že tým ukázal silnou vůli a přes velkou únavu a nepříznivé výsledky se nevzdával a bojoval až do konce. Náročnost nebyla jen v tréninku a zápasech, ale také samotné cestování vlakem s plnou polní bylo pro kluky hodně náročné.

Mladší dorostenci (2002, 2003) se na novou sezónu připravoval již od 6.srpna. Čtrnáctidenní příprava v Úvalech byla rozdělena do dvou částí. Prvních pět dní měli kluci jeden trénink denně a po volném víkendu trénovali dvoufázově. Do toho měli dva přípravné zápasy proti prvoligovým týmům Liberce a Náhoda. Poté odjeli společně se všemi do Týnce, kde trénovali dalších 5 dní. Na závěr letní přípravy je čekal třídenní turnaj v Brně. Velice kvalitně obsazený turnaj byl výbornou přípravou na novou sezónu, a i když hráči odjížděli v neděli domu velice unaveni, mohli být se svým výkonem spokojeni. Předváděná hra má dobrou úroveň a na sezónu jsme připraveni.

Starší dorostenci (2000, 2001) měli podobnou přípravu, jako jejich mladší spoluhráči, pět tréninkových jednotek během pěti dnů, víkendová pauza a dvoufázový druhý týden vyplněný přátelským utkáním s Libercem. Počet tréninků stejný, ale náročnost o něco větší, díky večerním tréninkům, které měli společně s muži. Na závěr letní přípravy se většina z nich zúčastnila turnaje mužů v Libčicích nad Vltavou.

Mužské áčko se na novou sezónu připravovalo od 6.srpna v Úvalech společně se starším dorostem a někteří si dokonce přijeli zatrénovat i do Týnce. Úroveň se oproti minulé letní přípravě hodně zvedla a tak to snad bude mít i pozitivní dopad na výsledky v nadcházející sezóně.

VŠEM TÝMŮM DRŽÍME PALCE, HRÁČŮM HLAVNĚ PŘEJEME, ABY SE JIM VYHNULA ZRANĚNÍ
TRENÉRŮM PEVNÉ NERVY A NAŠIM FANOUŠKŮM KRÁSNÉ ZAŽITKY PŘI SLEDOVÁNÍ NAŠICH ZÁPASŮ