Závěrečný turnaj pro naše nejmenší házenkáře se každoročně odehrává ve městě pod Ještědem. Ročník narození 2007 se loučil s kategorií minižáků a „odchází“ do vyšší kategorie. Od pátku do neděle sváděli naši mini žáci líté boje v konkurenci 26 družstev z celé ČR. K turnaji přistupujeme s heslem: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“ Kromě zápasů ve velké házené a miniházené jsme dvakrát navštívili centrum Babylon, zažili spoustu legrace v Lunaparku a Aquaparku, bavili se při různých doprovodných programech, jako byl skákací hrad, nebo ohnivá show. V samotných zápasech se nám dařilo střídavě. V základní skupině jsme po dvou vítězstvích a čtyřech prohrách obsadili páté místo a to znamenalo, že v sobotu a neděli budeme hrát o 17 až 26 místo. V sobotu jsme ve všech utkáních zvítězili a v neděli nás tak čekal poslední rozhodující zápas o 17-18 místo.  S Lovosicemi jsme po celý zápas prohrávali, aby se nám těsně před koncem podařilo vyrovnat a o vítězi zápasu a o konečném umístění tak musely rozhodnout sedmimetrové hody. V těch jsme uspěli a kluci se tak mohli radovat z krásného vítězství.

Všem hráčů se víkend s házenou velice líbil. Za způsob jakým k turnaji přistoupili a za celkovou reprezentaci úvalské házené si zaslouží pochvalu. Zvláštní poděkování patří Michalovi Hájkovi, který se ujal role trenéra-asistenta velice zodpovědně a klukům hodně pomohl. Rovněž děkujeme všem rodičům, kteří se za námi přijeli podívat a přispěli tak k úžasné atmosféře, která turnaj provázela.

Nyní čeká všechny minižáky poslední akce sezóny 2017/2018 v pátek 29.6.2018. Slavnostní ukončení sezóny a hlavně zápas dětí proti rodičům je každoroční oslavou úvalské házené a všichni moc těšíme

Jiří Dráb

Fotogalerii nalezete ZDE (jméno/heslo – uvaly/uvaly)