Výhra staršího dorostu nad Strakonicemi

864

Úvaly – Strakonice
39:26
(19:11)

Poslední utkání této sezóny odehráli starší dorostenci před domácím publikem proti Strakonicím. A rozloučení se sezónou se klukům povedlo. Přestože jsme již druhý zápas po sobě neměli brankaře a do brány se tak musel postavit hráč z pole, dokázali jsme soupeře jasně přehrát a zaslouženě zvítězit. Brankařem se pro tento zápas stal Tomáš Böhm a svými zákroky přiváděl střelce ze Strakonic k zoufalství.

S kategorií dorostu se rozloučili hráči ročníku narození 1999 Daniel Bossanyi, Martin Janda a Vojtěch Ježek. Nejvíce se dařilo Danovi Bassanyimu, který se v utkání prosadil 8x a v soutěži střelců se umístil na celkovém druhém místě se 187 přesnými zásahy. Nyní mu přejeme hodně štěstí v kategorii dospělých a stejně tak i ostatním.

V zápase se Strakonicemi se ale nejvíce dařilo Janu Cenigrovi, který se blýskl devíti úspěšnými pokusy a ukázal svůj velký potenciál nejen pro příští sezónu, kdy už bude věkově do kategorie staršího dorostu patřit. Velice dobré utkání odehrál i Matouš Najman, který se dokázal prosadit jak střelou z dálky, tak průnikem na brankoviště. Dařilo se rovněž Jakubovi Slavíkovi, který bezpečně proměňoval své střelecké příležitosti a dobře pracoval v obraně soupeře, kdy především jeho odbloky na obranu Strakonic fungovaly. Dobré utkání odehrál i Renim Altala, který se konečně dočkal a zahrál si i na spojce J.

Celkově lze pochválit i všechny ostatní, kteří do zápasu zasáhli, včetně nejmladšího mladšího dorostence Daniela Doškáře, který patří k největším talentům našeho klubu. Za celou sezónu, která nebyla jednoduchá, musím všechny hráče pochválit. Celkové 4 místo není možná to, co si kluci před začátkem soutěže představovali, ale vzhledem ke komplikacím při skládání sestavy, se to dá považovat za výborný výsledek.

trenér Jiří Dráb

Sestava a branky:
Böhm Tomáš (G), Bossanyi Daniel (8), Najman Štěpán (1), Vintrych Marek (3), Cenigr Jan (9), Slavík Jakub (4), Janda Martin (1), Najman Matouš (7), , Ježek Vojtěch (2), Koula Vojtěch, Altala Renim (3), Doškář Daniel (1)

Zápis z utkání: ZDE