V sobotu 12.5. odehráli starší žáci další utkání Krajského přeboru v domácí hale proti týmu z Náchoda.

Kluci byli vzhledem k počtu (13 hráčů do pole a 3 brankáři) rozděleni do dvou rovnocenných šestek, které se rovnoměrně podělily o hrací čas. Už od začátku bylo zřejmé, že jsme v pozici obrovského favorita. To bohužel paradoxně kluky trochu svazovalo a hra byla od začátku neurovnaná, obrana i střelba nedůrazná a celkově výkon neodpovídal rozdílu výkonnosti. Chyběl zejména rychlý pohyb do útoku. Skóre i přesto rychle narůstalo v náš prospěch.

V poločase jsme nakonec vedli 16:8. Počet vstřelených branek ale mohl být mnohem vyšší, kdyby byla střelba přesnější a pohyb v útoku přímočařejší. A stejně tak počet inkasovaných branek měl být nižší, ale díky nedůrazné obraně se tak nestalo.

Do druhého poločasu kluci nastoupili aktivněji. Zlepšili pohyb i důraz v obraně i útoku a rozdíl skóre narůstal o poznání rychleji. Trochu jsme se trápili s obranou na křídlech, odkud jsme nakonec dostali většinu gólů. Zlepšenou střelbou i rychlejším přechodem do útoku jsme však počet vstřelených branek v druhém poločase navýšili o 22 a celkově tak zvítězili 38:16.

Za zmínku stojí především výborný střelecký výkon Bohdana Kroupy, který stihl za 25 minut hry vstřelit deset branek a to ještě spoustu příležitostí neproměnil. Doufáme ale, že příští neděli na Žákovské lize v Kuřimi bude výkon kluků ještě lepší a své bodové konto opět navýší.

Zápis ze zápasu: ZDE